ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 266
Category بیانیه‌ها و مکاتبات خواندن 3032 دفعه

گزیده بیانیه های اول تا پنجم دفتر روابط عمومی استاد ایلیا «میم»

 

بسم الله الرَّحمن الرَّحیم

اطلاعیه

در پی بروز برخی شایعات کذب و نسبت های غیرواقع، در ارتباط با دیدگاه ها و مواضع استاد «ایلیا»، بدین وسیله، نظرات صریح ایشان در ارتباط با مسائل مربوطه، به اطلاع عموم شاگردان می رسد.
استاد «ایلیا» قرآن (و سپس حدیث) را بعنوان میزان تعیین کننده تعالیم خود و آنچه به ایشان نسبت داده می شود معرفی کرده اند بنابراین هر تعلیمی، هر حرفی و هر حرکتی که در تناقض با این دو باشد، مردود بوده و مورد تأیید ایشان نیست.
«دین اسلام آخرین و کامل ترین دین الهی، پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) آخرین پیامبر الهی و قرآن آخرین و کامل ترین کتاب آسمانی است».
«پس از پیامبر اسلام (ص)، اهل بیت و ائمة اطهار (س) کامل ترین مردمان زمان و شایسته ترین اسوه های زندگی بوده اند».
«اقتداء به پیامبر اسلام (ص) و خاندان عصمت و طهارت و تبعیت از ایشان عین هدایت و نجات است».
«در این زمان ادعای الوهیت، نبوت و امامت از جانب هر کسی که مطرح شود، اشتباه است».
«غالباً کتب مقدس تحریف شده اند لکن عدم تحریف قرآن قطعی است».
«اساس دین الهی، لااله الاالله است».
«فرقه گرایی باطل است و در دین خدا راه ندارد».
«حکم دادن دربارة مسائل شرعی در هر دینی به عهدة مراجع شرعی است».
«اولیاءالله و مردان خدا در سراسر جهان پراکنده و غالباً در پرده اند و جز به واسطة کشف و ارتباط یافت نمی شوند».
«امام زمان (عج) در پردة استتار است و در دسترس مردم قرار ندارد. عموم مدعیان مهدی (ع) یا مرتبطین با حضرت، در اشتباه اند».
«کامل ترین تفسیر قرآن در دل خود قرآن است. قرآن را با قرآن می توان فهمید و پس از آن، روشن ترین تفاسیر، احادیث ائمة هدی (س) می باشد».
هیچ یک از عرفان های شرقی و غربی مورد تأیید و تصدیق استاد «ایلیا» قرار ندارند.
روش های رؤیابینی، پرواز روح، چهل کلید روح، انرژی زایی و تفکر خلاق (روش های سی و شش گانه) آموزش داده شده در دوره های علوم باطنی، ارتباطی با تعالیم مشابه، در مکاتب باطنی شرق و غرب ندارد و مؤید هیچ یک از آنان نیست.
تاکنون، استاد «ایلیا» در هیچ نطقی خود را به عنوان آواتار یا عناوین مشابه معرفی نکرده اند.
«غیب را باید بزرگ گرفت و حقیقی داشت اما از خرافات و اوهام و بافته ها دوری کرد».
هنرهای ماورائی و تکنولژی باطنی (فنون متافیزیکی) که سطح باطنی تعالیم استاد «ایلیا» محسوب می شود شامل فنون و روش هایی می باشد که ارتباطی با مقوله هایی مانند ریاضت کشی، احضار ارواح و موارد تحریم شدة مشابه ندارد. این روش های باطنی براساس اسماءالله و کلام الله طراحی و استخراج شده اند و محوریت آنها تسلیم و ارتباط الهی است.
کلیه کسانی که مدعی گذراندن دوره های باطنی مرتبط با تکنولژی باطنی هستند، یا ادعای نمایندگی ایشان را داشته اند، ادعایشان کذب محسوب می شود. مگر کسانی که ادعای آنها توسط چهار تن از شاگردان شناخته شدة استاد تأیید شود.
ارائه تعالیم استاد در دیگر کشورها غالباً به واسطة شاگردان منتخب انجام شده است.
«مسلمانی حقیقی به اسم و ادعا نیست. مسلمان حقیقی، حقیقتاً تسلیم و مطیع و در تصرف خداوند است. ایمان و توکل به خدا و خدمتگزاری دائمی برای خدا از نشانه های مسلمان حقیقی است».
«همة نور در قرآن است».
«خداوند هر که را که بخواهد از روح خود برخوردار می کند و روح خود را بر او می ریزد. این یکی از صریح ترین وعده های خداوند در قرآن و دیگر کتب مقدس است». (رفیع الدرجات ذوالعرش یلقی الروح من امره علی من یشآء من عباده لینذر یوم التلاق)
«اسم اعظم رمز اجابت همة دعاها و کلید گشایش همة درهاست. همة قدرت های آسمان و زمین در اسم اعظم نهفته است».
«همة دانش و من جمله علوم باطنی در آیات قرآن و اسماء خداوند نهفته است لکن آیات قرآن و اسماءالله دارای قفل ها و حجاب هایی هستند و بر نامحرمان پوشیده اند».
«راه حل همة مسائل انسان و پاسخ همة نیازهای او در قرآن نهفته است».
«سیاست بازی و بازی های سیاسی باطل است».
«سیاست باید تابع دین باشد. تبعیت دین از سیاست، فساد دین است».
«آماده سازی زمین برای وقوع انقلاب الهی و ظهور منجی بشریت، وظیفه ای همگانی است».
«شهادت بهترین و عالی ترین شیوة مردن است زیرا زنده شدن و یافتن زندگی جاودانی است».
«ترس از جز خدا، شرک خدا و انکار پنهان خداست».
«در حضور خداوند، همة ما گناهکاریم و بدا بحال آنکس که خود را در حضور او پاک و بی گناه می شمرد که این خود گناهی بزرگ و ادعایی سخت است».
استاد «ایلیا» تاکنون مسئولیت هیچ تشکیلات یا سازمانی را نپذیرفته و پس از این نیز نخواهد پذیرفت.
هیچ یک از ناشران یا مراکز فرهنگی که در ارتباط با آموزش های استاد فعالیت داشته یا دارند، از طرف ایشان دارای وجه نمایندگی نبوده و بنابراین مسئولیتی در زمینة پاسخگویی و اظهارنظر دربارة مسائل مرتبط با ایشان را ندارند.
کتاب تعالیم حق (جریان هدایت الهی – جلد اول) عین کلام استاد نیست بلکه بازنویسی یک دوره از سخنرانی های ایشان است. توضیحات اضافه شده به کتاب تعالیم حق (جلد اول کتاب جریان هدایت الهی) که بصورت مقدمه در کتاب وجود دارد، مورد تأیید ایشان نبوده و به همین دلیل، سالها پیش آقای پیما الهی، یکی از تهیه کنندگان اصلی کتاب، از مجموعه نشر تعالیم حق اخراج گردید.
تاکنون افراد متعددی خود را به جای استاد یا در ارتباط با ایشان معرفی کرده و از این طریق تلاش کرده اند تا مقاصد شخصی یا مغرضانة خود را عملی کنند. هماهنگی با دفتر روابط عمومی یکی از آسان ترین راه های تشخیص این مسئله است.
عده ای با مقاصد پلید و شوم، اقدام به جعل و مونتاژ (بسیار ماهرانة) برخی از نوارهای صوتی و تصویری و عکس های مرتبط با ایشان کرده اند...
التزام به قانون اساسی یکی از توصیه های مؤکد استاد بوده است.
هرگونه عملی که به نوعی بدعت گذاری در دین یا شکلی از اعمال فرقه ای شمرده شود مورد تأیید استاد نمی باشد.
«خیانت به ملت، خیانت به خداست. هر عملی که آگاهانه بر ضد آحاد مردم باشد و به عموم جامعه ضرر برساند، خیانت به ملت محسوب می شود».
استاد «ایلیا» صریحاً درباره خود به این موضوع اشاره داشته اند که «من فقط خودم هستم نه کسی دیگر. خودِ خودم هستم و نه هیچ کس... من نه قدیس ام و نه عارف و روحانی... قطب هیچ فرقه ای نیستم. نه فرقه ای را بنیاد گذاشته ام و نه با فرقه گرایی موافق ام...».
تهران بهار 1379

نظر دهید

0

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousGoogle BookmarksLinkedin

عضویت در خبرنامه سایت

captcha 

همه حقوق نزد وبگاه معرفی استاد ایلیا «میم» رام الله محفوظ است © 2016.