ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category معرفی خواندن 20708 دفعه

والسماء والطارق

(گزیده قسمت دوم)

توضیح تهیه‌کنندگان این دفتر:
 Ostad-Iliyaتهیه این مجموعه با دو دلیل اولیه شروع شد. تکمیل مجموعه بیوگرافی‌های بزرگان باطنی و نیز پاسخ به نیاز و درخواست عده کثیری از دوستداران و شاگردان ایلیا «میم».
در اینجا لازم است توضیحی درباره دلیل دوم داده شود.
 یکی از نیازهایی که در میان پیروان او بصورت محسوسی خودنمایی می‌کند پاسخ به این سؤال است که او کیست؟ بوضوح می‌بینیم که دوستداران او نسبت به هر خبری که در ارتباط با ایشان است با حساسیت زیاد برخورد کرده یا در هر زمینه‌ای که ممکن است به خبری در اینباره منجر شود، کنجکاوی می‌کنند. از طرفی بعضی از افراد فرصت‌طلب از چنین شرایطی در جهت منافع شخصی خود استفاده کرده و بعضی از پیروان را مورد سوءاستفاده قرار می‌دهند یا نظرات و تمایلات خود را از این طریق اعلام می‌کنند. بعضی از افراد هم از سر محبت یا مغرضانه، اخبار مبهم یا نادرستی را بین دوستان پخش می‌کنند. بعد از درخواست تعدادی از شاگردان و دوستداران او که بصورت شفاهی یا طی نامه‌ها و طومارهای مختلف بیان گردید و با توجه به فقدان اخبار موثق و مستند در اینباره که مسائلی مانند مسائل فوق را پدید آورد، بر آن شدیم تا برخی از اخبار موجود مربوط به او را تا جاییکه امکان بیان آن وجود دارد در دسترس دوستداران قرار دهیم. بنابراین به جمع‌آوری و بررسی کلیه گزارش‌ها و متون قدیمی و جدید پرداختیم و مطالب لازم را از آنها استخراج کردیم. برای تهیه مطالب همچنین به دهها کاست و فیلم (عمومی و غیرعمومی) دسترسی داشتیم. تجارب و دستنوشته‌های افراد، خاطرات و دریافتهای افراد، بعضی از مکتوبات مربوط به او، نقل‌قول‌های شفاهی و امکان گفتگو با بعضی از افراد از جمله منابع دیگری بود که برای تهیه این بیوگرافی در دسترس ما قرار داشت.
به ناچار مطالب زیادی را نیز حذف کردیم. مستند نبودن این گونه حذفیات، قابل دفاع نبودن آنها، حتی در مواردی که می‌دانستیم مطلب درست است، حساسیت‌برانگیزی شدید، ناهماهنگ بودن مطلب و وجود ابهامات در پاره‌ای از موارد، دلیل حذف بعضی از مطالب به شمار می‌روند. بنابراین مطالبی را در این بیوگرافی آورده‌ایم که با توجه به شواهد فراوان، تجربیات بسیاری از افراد، دلایل محکم و مستدل و گزارش‌های مستند و متعدد، غیر قابل انکار بوده و مطابق استنادات مذکور کاملاً اثبات‌پذیر هستند.
 در ادامه این توضیح لازم است چند نکته دیگر را یادآوری کنیم.
۱ - منظور از عبارت روح خدا که در این نوشتار آمده است منطبق بر کلمه روح القدس یا روح الامین و سایر کلمات مشابهی که در ادیان آمده است، نیست.
۲ - بعضی از اشخاص فرصت‌طلب با نسبت دادن خود به او در صدد سوءاستفاده از دوستداران او بوده‌اند که لازم است در این باره با احتیاط برخورد شود.
۳ - شاهدان و گزارش‌دهندگان و اسناد و شواهدی که پشتوانه تأیید این متن می‌باشند زنده و حاضرند. همچنین او خود زنده است و این بزرگترین پشتوانه و حجت حقانیت مطالب این متن است. دهها شاهد و گزارش‌دهنده و هزاران اتفاق و نشانه موجود، در پشت این مطالب وجود دارد.
۴ - او از پیروان حقیقی خود خواسته است تا پیروی خود را برای نامحرمان و نااهلان آشکار نکنند.
۵ - او کتاب قرآن را بعنوان یکی از میزانهای حقانیت، به پیروان خود توصیه کرده است و تعلیماتی را که با آن در تناقض است انحراف دانسته و خط حرکت هدایت‌شدگان را «اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم» بیان کرده است.

جمعی از دوستداران «ایلیا میم رام الله»
بهار ۱۳۷۷

توضیح:
بخش عمده این بیوگرافی در سال ۱۳۷۷ تهیه شده و قسمتهایی مانند گزارش زلزله بم، چند سال بعد به آن افزوده شده است.


منصورون – فرزندان ایلیا
ایران- ۱۳۸۶

 

آخرین ویرایش در شنبه, 16 فروردين 1393 ساعت 18:46

نظر دهید

0