ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 266
Category بیانیه‌ها و مکاتبات خواندن 3031 دفعه

بیانیه ها و روشنگری ها

به روایت ال یاسین

در واکنش به ابهامات، شایعات یا سوالاتی که پیش می آمد، ما این ابهامات و شایعات یا احیاناً سوالات را جمع آوری می کردیم و به صورت جمع بندی شده به استاد می دادیم. این مسائل به شکلهای مختلفی پاسخ داده می شد. از جمله استاد در بعضی از سخنرانی های عمومی به آنها اشاره می کرد یا مواضع روشن خود را به بعضی از افراد مرتبط می گفت و آنها هم در بین سایرین مطرح می کردند... یک راه دیگر استفاده از بیانیه ها بود. این نظرات و پاسخ ها طی بیانیه های مختلفی در طول چند سال به بسیاری از افراد مرتبط با روند رسید.

بیانیهٔ اول مدتی بعد از انتشار کتاب جریان هدایت الهی (جلد اول) منتشر شد و طیفی را که پوشش می داد احتمالاً بسیار بیشتر از حاضران در دورهٔ تعلیمات عمومی استاد بود. بعد از چاپ کتاب تعالیم حق (جریان هدایت الهی) اولین موج بزرگ سوالات و ابهامات بویژه در بارهٔ اینکه استاد رام الله کیست، به وجود آمد.

بیشتر افرادی که با فرهنگ شرقی و هند و بودیسم آشنایی داشتند به او آواتار می گفتند. بعضی از آشنایان با فرهنگ غربی و مسیحی اصرار داشتند که او مسیح است. می گفتند او سای بابای سوم (پریما سای) است. پسر مسیح است. قطب جهانی است. مخصوصاً بعضی ها که پاسخ سوالات ناگفته شان یا سوالات حل ناشده شان را از او شنیده بودند یا کارهایی خارق العاده از او دیده بودند در این دیدگاهها افراط می کردند. البته دو سه نفر هم بودند که به ایشان می گفتند امام... اما مدتی بعد معلوم شد که آنها وابسته به یکی از مراکزی هستند که بعداً تبلیغات منفی گسترده ای را بر علیه ایلیا به راه انداختند. در پاسخ به این ابهامات، استاد در جلسات مختلف سخنرانی اعلام کردند که «من فقط خودم هستم و هیچ فرد دیگری نیستم...». البته این موضوع در کتاب تعالیم حق هم آمده بود. هم در مقدمه و هم در متن کتاب و هم در گفت و شنودها. ایشان بارها و بارها قاطعانه پاسخ دادند. در کتاب جریان هدایت الهی فهرستی از این اشاره ها وجود دارد. تنها جایی که استاد به نظرم این ابهام را حل نکرد موضوع مسیح بود...

بعداً در بیانیه اول (مربوط به سال ۱۳۷۸) هم آمد که ایشان در هیچ نطقی خود را به عنوان آواتار یا عناوین مشابه معرفی نکرده است و از دیدگاه ایشان ادعاهای نبوی یا امامت برای بشر امروز باطل و مردود است. ایشان در آن بیانیه صریحاً بیان کردند که فردی مذهبی نیستند، قدیس نیستند، قطب نیستند و عناوین دیگر. حتی بیان داشتند که رام الله هم اسم ایشان نیست و معنای آن تسلیم و خدمتگزار خداست و این یک هویت است که می تواند برای همگان باشد. در همین بیانیه و بیانیه های (عمومی) بعدی هم بر میزان بودن قرآن، خاتمیت پیامبر اسلام (ص)، کامل بودن دین اسلام، اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم، الگو بودن پیامبر اسلام و ائمهٔ اطهار، ضرورت اقتدا به پیامبر اسلام (ص)، ردّ فرقه گرایی یا هر گونه فرقه ای که بخواهد به نحوی به ایشان منتسب شود، در دسترس نبودن امام عصر و کذب بودن ادعای مرتبطین، عدم تأیید عرفانهای شرقی و غربی، ردّ بازیهای سیاسی و سیاست بازی و غیره تأکید شده بود.

خطوط این بیانیه ها که حالتی ضد ابهام و ضد شایعه داشتند به شکل های مختلف اطلاع رسانی می شد. انتشار وسیع بیانیه ها و پخش آن بین حاضران در دوره های عمومی، نقل دهان به دهان، پاسخگویی خود استاد در جلسات سخنرانی، باز شدن مباحث بینشی در زمینه های مرتبط از جمله این روشها بودند. شخصاً نمی دانستم چرا استاد تا این حد اصرار دارد که این مسائل روشن شود و این شایعه ها، مخصوصاً آنچه مربوط به مقدسات بود، پایان گیرد. در حالت معمولی صدور یک بیانیه یا تکذیبیه کفایت می کند اما ما برای زدودن این ابهامات به تلاش های بسیار بیشتری دست زدیم. این بیانیه ها علاوه بر مرتبطین با تعالیم و شاگردان و پیروان استاد برای بسیاری از مراکز هم که آنها نیز دچار ابهاماتی شده بودند ارسال شد. جالب اینکه بعضی از این مراکز به شدت از این بیانیه ها عصبانی بودند. انگار نقشه ای وجود داشت و یکی از آثار انتشار این بیانیه ها خنثی شدن آن نقشه ها بود. چیزی که شخصاً برایم هنوز هم مبهم است این است که چرا با این همه تلاش، پیشگیری، بیانیه، سخنرانی، گفت و گو و تصریحات قاطع، ایلیا خود را در این ابهامات مقصر می دانست و می گفت شاید اگر طور دیگری عمل می کردم این همه شایعه و ابهام در باره ام بوجود نمی آمد.

نکتهٔ عجیب تر اینکه او هر چه سعی می کرد خود را کوچکتر جلوه دهد و از قید و بند نسبتهای مقدس و خارق العاده برهاند، مردم تأکید بیشتری بر آنها می کردند. باید اعتراف کنم این موضوع حتی در بارهٔ خودم هم اتفاق افتاده. هر چه او سعی می کرد خود را کوچکتر کند، برای من بزرگتر شده...

بیانیه شماره یک ]دفتر نمایندگی «ا. م . رام اللّه»]

تاریخ انتشار: اردیبهشت ماه ۱۳۷۸

در پی بروز برخی ابهامات، سؤالات و بعضاً شایعات، بر آن شدیم تا آنچه را که به عنوان نظرات و دیدگاههای استاد (رام اللّه) از آن مطلعیم، به اطلاع حق جویان عزیز، به خصوص کسانی که تاکنون در درسها و سخنرانیهای استاد حضور داشته اند، برسانیم. لازم به ذکر است که این مرکز، تنها مرجع اطلاع رسانی پیرامون نظرات استاد و تعالیم ایشان می باشد و به این منظور، مرکز دیگری وجود ندارد.

آنچه را که به عنوان نظرات استاد، از آن مطلعیم:

هر حرکتی که خدا، حضور خدا و راه خدا را به بدی و زشتی معرفی کند، انحراف و باطل است.

هر حرکتی (اندیشه، کلام و عملی) که با اصل خداگرایی (خداپرستی، خداخواهی، خدابینی...) در تناقض و تعارض باشد و موجب تضعیف «رابطه الهی، عشق به خدا و حضور او» بشود، انحراف و گمراهی است.

التزام به اصول اخلاقی و قانون جاری، که مورد پذیرش مردم است، در هر نقطه از جهان ضروری می باشد.

بینش سیاسی ـ اجتماعی خود را گسترش دهید اما از آلوده شدن به بازیهای سیاسی بپرهیزید.

بازیهای سیاسی و سیاست بازیها، باطل و فریبکاری است.

آن بخش از تعلیمات شرق و غرب که با تعالیم کتب آسمانی و به خصوص قرآن در تناقض اند، انحراف از مسیر حق و خط هدایت الهی است.

ادعای هر کسی را که مدعی داشتن توانایی تعلیم و راهنمایی است و از ارتباط با «بالا» دم می زند، نپذیرید. معلمین و راهنمایان راستین دارای علائمی روشن و معلوم اند. بخصوص آنکه در حرکات آنان خبری از علائم باطل و شیطانی نیست.

تا این زمان، هیچ تفسیر و مفهوم «بی نقص و کاملی» از قرآن ارائه نشده است.

«اطیعوا اللّه و اطیعوا الرّسول و اولی الامر منکم» خط حرکتی هدایت شدگان است.

کسانی که در هر نقطه از جهان، مرتکب ادعاهای دروغ و تحریف تعالیم الهی گشته اند، بدون شک مورد خشم و لعن خداوند، ارواح مقدّس و اصحاب حق قرار دارند و تماس و ارتباط با ایشان گرفتارکننده و خطرآفرین است.

در این زمان، ولی الله الاعظم (س) در دسترس کسی قرار ندارد و کسانی که مرتبط با آن حضرت اند، حافظ اسرارند و نه فاش کننده. پس بی ادعا و بدون تظاهر و ریاکاری اند. کسی ایشان را نمی شناسد و آنانکه می شناسند، لب فرو بسته اند و به شدت، در حجاب اند.

آنکه بر ضد مردم، و دشمن خلق خداست، بر ضد خدا و دشمن خداست. آنکه به ملت خائن است به خدا خیانت کرده.

قدرت تبلیغات و سکان کنترل افکار عمومی و جوسازی ها، در جهان امروز، در اقتدار نیروی شیطانی است. مراقب باشیم تا تحت تأثیر تبلیغات، جوسازی ها، شایعات و تحریفات قرار نگیریم. این، هشداری جدی و ضروری است زیرا جریان شیطانی، بخصوص در این زمان، با هزار مکر و دروغ در صدد است عهدها را بشکند، پیوند با حضور خدا را قطع کند و ایمان به حضور الهی را از دارندگان آن بِرُباید.

بیانیه شماره دو] دفتر نمایندگی «ا. م . رام الله»[

تاریخ انتشار: اردیبهشت ماه ۱۳۷۸

(هزاران نسخه از این بیانیه و بیانیه های مشابه، در اولین سالهای شروع دوره های تعلیم عمومی استاد، در سطح تهران و کشور منتشر و طی سالهای بعدی تکرار شد.)

استاد در شرایط مختلف و نزد افراد مختلفی که با آنان در ارتباط بوده اند، نامهای متعددی داشته اند. «ا. م. رام الله» نامی است که استاد آنرا بر خود پذیرفته اند.

تا این تاریخ، در هیچ جا و در هیچ نطقی «ا. م. رام الله» خود را به عنوان آواتار، استاد حق و مانند آن معرفی نکرده اند، تاکنون ایشان حتی از معرفی خود با عنوان «استاد» هم پرهیز کرده اند.

«ا. م. رام الله» صریحاً درباره خود اشاره کرده اند «من نه روحانی ام نه زاهد، نه قطبم و نه عارف، نه قدیسم... کس دیگری نیستم. خودم هستم. خود خودم. همانم که هستم. اگر مرا بسادگی بپذیری تو را بسادگی می پذیرم.»

استاد، پیروان هدایت الهی، حق جویان و خداخواهان را برادر، خواهر و دوست خود می داند و هرگونه نسبت ظاهری دیگری با خود (اعم از برادر، خواهر، فامیل، دوست و آشنا) را مردود و غیرحقیقی اعلام کرده است.

با وجود آنکه درسهای زندگی متعالی گاه به نام «ماهایوگا» یا «ماهامدی تیشن» خوانده می شود، هیچ یک از مکتبهای شرقی یا غربی کاملاً مورد تأیید نیست و تعالیم استاد نیز براساس آنها نمی باشد.

آموزش هنر[های] ماورایی (تکنولژی باطنی) تاکنون برای عده بسیار معدودی میسّر و مقدور بوده است و این روال تا زمانی معلوم ادامه خواهد داشت. هنرهای ماورایی در اصل همان «هنر خلاقیت» است. خلاقیت، مادر و سرچشمه همه این فنون است.

هر نقل قولی از استاد که با کتاب اول جریان هدایت الهی در تعارض و تناقض بود، کذب و غیرواقعی می باشد.

کتاب جریان هدایت الهی (جلد اول) و پیوستهای آن عین کلام استاد نیست بلکه بازنویسی تعلیمات ایشان است.

«ا. م. رام الله» فصل «صدای آسمان»، در کتاب جریان هدایت الهی را مربوط به «کس دیگری» می داند و همچنین نارضایتی خود، در مورد درج برخی از مطالب در این کتاب را، اعلام نموده است.

ارائه تعلیمات زندگی متعالی (ماهایوگا) در خارج از ایران، مستقیماً توسط استاد نبوده است و گاه از طریق بعضی از شاگردان ایشان انجام شده.

عبارت «حرکت الهی» که گاهی در کتاب جریان هدایت الهی تکرار شده است، اشاره به هیچ دسته یا گروه خاصی نیست و دارای تشکیلات و دسته بندی به معنای مرسوم و مصطلح آن هم نمی باشد. مفهوم حرکت الهی، حرکت کردن برای خدا و براساس حضور خداست.

به اطلاع آن دسته از دوستان که منتظر چاپ سایر کتب معلوم شده می باشند، می رسانیم که برای بسیاری از این کتابها، از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز چاپ صادر نشد و بنابراین تا این زمان، امکان چاپ عمومی آن وجود نداشته است. تا خواست خدا چه باشد.

گاهی دیده شده که برخی از افراد فرصت طلب و سودجو، با معرفی خود به عنوان همراه نزدیک استاد و انتساب خود به ایشان، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نموده اند و از این طریق در صدد تحقق امیال خود برآمده اند. تعجب بیشتر از کسانی است که ادعای این افراد را پذیرفته اند. لازم به تذکر است که تا این تاریخ، هیچ کس، به عنوان معلم و مربی از جانب استاد معرفی نشده است. در چنین مواردی، کسب تأیید خبر از دفتر نمایندگی استاد، راه حلی قطعی است. جلوگیری از انحراف و گمراهی بر همه حقیقت جویان واجب و ضروری است.

عده قلیل و معلوم الحالی با مقاصدی پلید و شوم، اقدام به جعل و مونتاژ برخی از نوارهای صوتی و تصویری، و عکسهای استاد نموده اند و از این طریق در جهت تأیید خود در نزد شاگردان استاد استفاده کرده و مسیر کینه ورزی و سودجویی خویش را دنبال می کنند. از خداوند می خواهیم که همه ما را به مسیر خودش هدایت فرماید و ترس از خود را، که ایمنی بخش است، به ما بیاموزد.

بطور کلی، استاد و دفتر نمایندگی ایشان تاکنون به امور و مسائل شخصی افراد نپرداخته اند و این روال ادامه خواهد داشت.

هیچ کس نماینده یا رابط «ا. م. رام الله» نیست مگر آنکه، رسماً و آشکارا از طرف دفتر نمایندگی استاد، اعلام شود.

مراقب افراد مشکوک و فرصت طلب که در صدد سوء استفاده از شرایط و در اندیشه نیل به مقاصد شخصی خویش اند، باشید. بطور کلی برای ردّ یا تأیید هر موضوع در ارتباط با «ا. م. رام الله» و تعالیم زندگی متعالی، تنها، اعلام دفتر نمایندگی رسمی و آشکار استاد، معتبر و قابل اعتماد است.

در برخورد با وقایع مشکوک و ابهام برانگیز پیرامون استاد و تعلیمات ایشان، موضوع را با دفتر نمایندگی یا سایر افراد اعلام شده (از طریق دفتر) در میان بگذارید.

هر حرکت یا نقل قولی که به نوعی براساس بدی و باطل گرایی بوده و برخلاف «کلام خدا و تعالیم حق» باشد، از جانب استاد یا نمایندگی ایشان نبوده و قطعاً «مکر و فریبی» در کار است. چنین حرکاتی از جانب هر کس که باشد، باطل و انحراف است.

اولین علائم استحقاق و شایستگی افراد، «عشق، ایمان و عمل» آنها به حضور الهی می باشد. تنها، کسانی مورد تأیید و قابل اعتمادند که دارای این علائم اند. از نظر استاد، بهترین همراهان و نزدیکترین دوستان کسانی هستند که هرچه بیشتر از این علائم برخوردارند.

جز این دفتر نمایندگی، هیچ مؤسسه یا مرکزی مسئولیت انعکاس نظرات «ا. م. رام الله» را به عهده ندارد.

 

نظر دهید

0

ما 76 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousGoogle BookmarksLinkedin

عضویت در خبرنامه سایت

captcha 

همه حقوق نزد وبگاه معرفی استاد ایلیا «میم» رام الله محفوظ است © 2016.