ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category پیام‌ها خواندن 10952 دفعه

پيام به حركت‏ دهندگان

شرايط را براي آمدن او و آشكار شدن آن حقيقت زنده آماده كنيد و خود و ديگران را مهيا سازيد. خود را در جريان بيداري قرار دهيد و بگذاريد جريان آن از طريق شما بر خفتگان اثر گذارد و بيداريشان را نزديك كند. در برابر گمراهي ديگران مسئول ‏ايد پس نسبت به آنان مسئولانه و دلسوزانه عمل كنيد. نسبت به گمراهي ‏شان بي‏تفاوت نباشيد و با جهل و باطل مبارزه كنيد. تسليم را پيوسته تمرين كنيد و تسليم به يكي را كه زنده است و زندگي مي ‏بخشد به تحقق درآوريد. و آنگاه خوشبختي حقيقي كه جز با حقيقت زنده حاصل نمي‏ شود يافتني است.
 براي تسليم شدن همه چيز و همه كس به آن نور حي و احياگر تلاش كنيد. مهم نيست كه تا چه اندازه موفق مي ‏شويد آنچه تعيين ‏كننده است سعي و نيات شماست. در خدمت او باشيد و لحظه به لحظه زندگي خود را به خدمت تبديل كنيد و خدمتگزارانه زندگي كنيد. حتي يك ساعت از زندگي را هم بدون نيت خدمت از دست ندهيد. در خدمت و كار كردن براي خدا حرص بزنيد و هر كاري مي‏ كنيد آنرا به نيت خدمتگزاري به انجام برسانيد اگر چه آن كار كاملاً شخصي باشد.
 اگر ايمان داريد به ديگران هم ايمان بدهيد. هر چه را كه از خود ببخشيد بر شما بخشيده مي‏ شود و افزون مي ‏شود، پس اگر ايمان بدهيد به شما ايماني قوي‏ تر داده مي‏شود و اگر ضعف و ترديد را منتقل كنيد همين خواهد شد. حال كه اين است پس بهترين چيزها را به ديگران بدهيد. هر چه داريد و از آن خوشحال ‏ايد. اگر عشق الهيست كه بالاتر از آن نيست پس آنرا منتشر كنيد اگر حضور الهيست كه سرچشمه همه خوبيهاست همان را آشكار كنيد و اگر تنها كلماتي در شما هست همان هم مي‏ تواند دير يا زود باران بياورد و ابرها را فراخواند. هرچه انسانهاي بيشتري را هدايت كنيد نور بيشتري دريافت خواهيد كرد. نااميد نشويد و نگذاريد ديگران نااميد شوند چون نااميدي از نور، كفر است زيرا نور خودبخود بخشنده و برخورداركننده است، تنها بايد بگذاريد بيايد و اگر آمد چشم‏ها را باز كنيد و ببينيد و خيره بمانيد تا خود، همان شويد كه مي ‏بينيد.
به ياد آوريد آن ياد احياگر را كه مرده را زنده و خفته را بيدار مي ‏كند و بيدار را به پرواز درمي ‏آورد و در آسمان بالا مي ‏برد و بالا را به پايين مي ‏آورد. بياد آوريد آن از ياد رفته بازآمده زندگي‏ بخش را.
 براساس وعده ‏هاي حق بشارت دهيد و هشدار دهيد و پي در پي بخود متذكر شويد كه اگر تذكردهنده و بيادآورنده خود باشيد يكي از بالا مي ‏آيد و به يادتان مي‏ آورد و در يادتان مي‏ ماند. يادتان باشد كه همه آنچه به شما گفته و مي‏ گويم درباره يكيست و يكي، روح خداست و روح خدا، نور حقيقت است و همان حقيقت است. خود و ديگران را براي دريافت و تجربه و ملحق شدن به او آماده كنيد. مهياي آمدنش باشيد، اگر به آهستگي و به تدريج آيد يا آنكه به ناگهان و چون برق آسمان. متوجه همان سو باشيد و توجه خود را از چيزهاي ديگر بازداريد كه جز نور حي هر چيزي بيهوده است و پشيمان‏ كننده. آنرا بشناسيد كه با شناخت او در او حل مي ‏شويد.
 اتفاق بزرگي در پيش است، با آن هماهنگ شويد چون همه كساني كه با آن نمي ‏خوانند، به سختي هلاك مي‏ شوند. آن انقلاب فراگير چون گردبادي در راه است و بالاخره فرا مي ‏رسد و هر چه از جنس خود نيست را ويران مي ‏كند.
 اكثر مردم به پرستش مرگ و مردگان و مقابر روي آورده ‏اند، شما به آن پشت كنيد و به زنده و زندگي ‏آور بپردازيد.»
 

برگرفته از کتاب: کلمات زنده؛ «والشمس»

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 اسفند 1392 ساعت 12:52

نظر دهید

0