ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category تعالیم معنوی خواندن 1672 دفعه

تمرین بزرگ و طعام الهی

 

tamrine bozorg af2de
 برای آنکه جسم، سالم باشد و در اوج قدرت خود قرار گیرد، لازم است که اعضاء آن را یک به یک ورزش دهید و آنرا تغذیه‌ای قوی و کامل بنمایید. انگشتان پا و دست، پاها، ساق پا، ران‌ها، کمر، کتف، بازوها، ساعد و گردن. حتّی باید چشم‌ها، گوش‌ها، پوست و مو را نیز در نظر داشت. همهٔ اینها باید به شکلی مخصوص و متناسب تغذیه شده و به گونه‌ای منحصر ورزش داده شوند؛ بنابراین به ده‌ها حرکت ورزشی و انواع مواد غذایی نیاز است تا این مهم تحقّق یابد. از طرفی برای انجام این کار به زمان و انرژی بسیار بالایی احتیاج دارید.
 حالا فرض کنید که حرکتی وجود دارد که کلیهٔ حرکت‌های مفید و سودمند مذکور را در دل خود داراست و همچنین غذایی موجود است که دارای همهٔ خاصیت‌ها و اثرات توان‌بخش و شفادهندهٔ غذاهای گوناگون مذکور است. اگر این یک حرکت را انجام دهید مانند آن است که ده‌ها و صدها حرکت تعالی‌بخش را انجام داده‌اید و اگر این یکی را نیز بخورید به این می‌ماند که همهٔ آن مواد مقوّی و تقویت‌کننده را خورده‌اید. از طرفی به زمان و انرژی زیادی نیز احتیاج ندارید؛ و هنر زندگی متعالی چنین است.
 این مثال بیانگر دو نوع سیر الهی است. کسی که از جریان هدایت الهی و از روح خدا پیروی کرده و تسلیم اوست در واقع، به آن حرکت کلیدی دست زده و از معجونی شفابخش تغذیه نموده و البته کسانی هستند که سعی می‌کنند هر طور که شده به جزء جزء تعلیمات گوناگون الهی و تکالیف متعدد و بیشمار اخلاقی به هر قیمتی و با هر زور و فشاری که شده عمل کنند. هرچند به ندرت ممکن است موفق شوند که به کل اجزاء عمل نمایند امّا آنان می‌توانند بسیار سریعتر و راحت‌تر به سلامتی و قدرت کامل دست یابند و آن پیروی از جریان زندهٔ حقیقت است.
 البته در این میان عدهٔ زیادی هستند که از هر دو امکان، خود را محروم می‌کنند و اینان همان پیروی‌کنندگان جریان شوم و رنجبار، باطل و تاریکی‌اند.
 نتیجه این که، تنها، گروهی نجات یافته و به وصل معشوق نایل می‌گردند که از درون و بیرون از جریان حقیقت و هدایت الهی پیروی کنند. اینان واصلین به حقیقت لایتناهی و ره‌یافتگان به هستی بیکران الهی می‌باشند.

منبع: کتاب جریان هدایت الهی

 

آخرین ویرایش در شنبه, 18 ارديبهشت 1395 ساعت 06:42

نظر دهید

0