ایلیا «میم» کیست؟

 1. معرفی
 2. آموزگار بزرگ تفکر
 3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category تعالیم معنوی خواندن 2813 دفعه

دربارۀ سینطارا

 

live-story-web-330 6b87b

دربارۀ سینطارا[1]

(کلماتی از معلم بزرگ؛ ایلیاما)  

 • سینطارا از دیدگاه قرآنی ریشه در نون و القلم و مایسطرون دارد (قسم به قلم و آنچه می ‌نویسد). (1)
 • سینطارا شبیه به نقشه ژنتیکیِ زندگی و سرنوشت ماست. (2)
 • اگر سرنوشت را مانند یک فرش تصوّر کنیم، سینطارا تار و پود این فرشِ سرنوشت است که غالباً شکلی ثابت دارد اما با روش ‌های خاص می ‌توان این فرش را از زاویه‌ های مختلف تغییر داد. به مجموعه این روش ‌ها سینطارا گفته می ‌شود. (3)
 • سینطارا یکی از شاخه‌ های اصلی (درخت) علوم باطنی است که مانند سایر شاخه‌ های اصلی، دارای شاخه ‌های فرعی است... واقعه ‌نویسی، واقعه ‌سازی، واقعه‌ بینی و ... شاخه‌ هایی از سینطارا محسوب می‌ شوند. (4)
 • یادگیری سینطارا می‌ تواند از بازیابی ارتباطِ وقایع و ابعاد زندگی شروع شود... خود را و زندگی خود را از طریق سینطارا می‌ شناسیم و سپس این شناخت را به هر چیزی که لازم است بسط می ‌دهیم... (5)
 • سینطارا شبیه به دفترچه راهنمای زندگی هر شخصی است که صرفاً برای همان فرد کاربرد دارد و ویژه اوست و هر کس فقط خودش می ‌تواند این دفترچه راهنما (سینطارا) را برای زندگی‌ اش تهیه کند. (6)
 • سینطارا مانند نقشه‌ های هولوگرامی زندگی است؛ همه چیز در همه ابعادِ زندگی انسان در آن است. (7)
 • لوحِ سرنوشت، بیان دیگری از سینطارا در کلام خداست. (8)
 • سینطارا به ما نشان می ‌دهد همه چیز در زندگی معنادار، به هم مرتبط و برهم اثرگذار است. سینطارا می‌ گوید گذشته‌ تو، آینده‌ ات را در خود داشته و نشان داده. همواره گذشته‌ ها، گویای آینده ‌ها و حال ‌ها هستند؛ همانطور که زمان حال بیانگر گذشته و آینده است. (9)
 • با سینطارا متوجه می‌ شویم که قطعات پراکنده و ظاهراً بی‌ ربط و متناقض زندگی ما چه ارتباطی با هم و با آینده و سرنوشت ما دارند و چه کارهایی می ‌توانیم و باید در ارتباط با بدترین و بهترین تغییرات زندگی انجام ندهیم و انجام بدهیم... (10)


 • [1] از شاخه‌های دانش باطنی (ویراستار)

   از کتاب نون و القلم (درس‌ هایی در بارۀ سینطارا و روش‌ های رقم‌ زنی تقدیری)

  بازنویسی: پِریا (شباب حسامی) 

   

   

   دانلود پی دی اف - درباره سین طارا

   

   

   

   

  آخرین ویرایش در جمعه, 14 ارديبهشت 1403 ساعت 13:17

  نظر دهید

  0