ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category مقالات خواندن 6858 دفعه

«دارو شناسی طبیعی» (قسمت اول)

 

«دارو شناسی طبیعی»  (قسمت اول)

تالیف: پریا (ش. ح)

گاز بزن؛ پوست نکن
خیار را با پوست آن بخورید و فریب مؤدب بازی‌های مرسوم را نخورید چون بیشتر ویتامین «A» ی خیار در پوست آن است و خیار بیشتر برای تأمین ویتامین «A» ی بدن مناسب است. سیب و بعضی از میوه‌های مشابه را هم با پوست بخورید چون مثلاً پوست سیب خاصیت ضد سرطان دارد... این از پوست بیرونی حالا از پسوت داخلی بعضی از میوه‌ها بگم.
داخل پوست پرتقال و دیگر پرتقال سانان (مثل گریپ فروت) پوسته سفیدی هست که همیشه مورد بی مهری پرتقال خواران قرار می‌گیرد، غافل از اینکه این پوستهٔ سفید سرشار از ویتامین «ب کمپلکس» است. همچنین این پوسته ظاهراً بی‌مصرف دارای موادی است که مکمل مواد مغذی درون پرتقال (سانان) است. پوسته داخلی گریب فروت و بیشتر فامیل‌هایش، می‌تواند کلسترول خون را حتی به اندازه تاثیر مصرف دارو، کلسترول مخرب خون را پایین بیاورد و به گشایش رگ‌ها و افزایش سلامتی عمومی کمک کند.  حرف که از داخل پوست پرتقال سانان شد گفته باشم که در پوست لیمو هم ویتامین C  فراوانی وجود دارد پس اگر لیمو را با پوستش بخورید، هم ویتامین C بیشتری گیرتان می‌آید و هم اگر پدر شکم بعضی‌ها مار وافعی خیلی کوچولو (که به آن جانور می‌گویند) وجود داشته باشد، کم‌کم وجود نخواهد داشت.

زنجفیل: خاصیت فیل آسایی زنجبیل
اگر حالت تهوع داشتید، می‌توانید از قرص‌های ضد تهوع یا قرص B6 استفاده کنید اما اگر بخواهید از داروی غیر شیمیایی استفاده کنید زنجبیل را به شما توصیه می‌کنم. زنجبیل اثر کاملاً قاطعی بر جلوگیری از  ضد تهوع و استفراغ دارد و یک آنتی هیستامین طبیعی است. همچنین زنجبیل تا اندازه‌ای محرک جنسی و مغزی است و می‌تواند تفکر را بهبود ببخشد. اگر مزهٔ زنجبیل زیاد به مذاقتان خوش نیامد و شیرین کننده یا کپسول خالی هم در دسترس نداشتید، دیگر اثرات زنجبیل را به یاد بیاورید تا کمی ذوق کنید و مذاقتان کوتاه بیاید و از خر شیطان پیاده شود. (آیا واقعا شیطان خر دارد، یا خر شیطان دارد یا شیطان مساوی خریت است) به یاد بیاورید که زنجبیل بر ضد آشفتگی‌های معده عمل می‌کند و یک منعقد کنندهٔ قوی خون است طوری که از این نظر شبیه «آسپیرین» است کلسترول و فشار خون و چربی خون را کاهش می‌دهد و بر علیه سرطان می‌ایستد.

میوه و سبزی می‌آید               سرطان سرتان نیاید
اگر از سرطان می‌ترسید یا فکر می‌کنید سرطان به شما علاقه مند است و ممکن است به سراغتان بیاید، یا اگر سرطان بزور با شما همراه شده و خود را تحمیل کرده، تعدادی مادهٔ ضد سرطان فوق العاده را به شما توصیه می‌کنم. هر کدام از این مواد، کلی توضیح دارد ولی من فقط اسم هایشان را می‌گویم: گوجه فرنگی، هویج، کلم، سیر، پیاز، و ذرت (اما نه روغن ذرت) طالبی و گریپ فروت. تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که این مواد از بین هزاران مادهٔ غذایی دیگر دارای بیشترین تأثیرات ضد سرطانی اند. این سبزی‌ها و میوه‌های خاص بر علیه انواع سرطان‌ها عمل می‌کنند اما مواد دیگری وجود دارند که تنها در برابر بعضی از سرطان‌ها دارای قدرت مقابله هستند. مثلاً تحقیقات علمی ثابت می‌کند که یکی از بهترین داروها بر علیه سرطان لوزالمعده، خرما می‌باشد. یا مصرف ماست اثر قابل توجهی در جلوگیری از سرطان رودهٔ بزرگ که یکی از شایع ترین سرطان هاست دارد. سویا توانایی مقابله با سرطان معده را دارد. نخود فرنگی و توت فرنگی بر علیه سرطان پروستات می‌جنگند. زردآلو توانایی تهاجم به سرطان ریه (و تا حدودی لوزالمعده) را داراست. از دیدگاه دیگر می‌توان گفت سبزیجات زرد و نارنجی رنگ و از بین میوه‌ها، انواع مرکبات، بیشترین خاصیت ضد سرطانی را دارا می‌باشند.

نخود فرنگی= قرص ضدحاملگی
وقتی دانشمندان به موش‌های آزمایشگاهی نخود فرنگی دادند، هر دو جنس عقیم شدند. همین آزمایش علت ثابت ماندن جمعیت تبتی‌ها را در ۲۰۰ سال اخیر، بر ملا کرد. چون نخودفرنگی یکی از اصلی ترین غذاهای آنان است. در نخودفرنگی نوعی ماده شیمیایی وجود دارد که مانع از حاملگی زنان و تواناییی بارورسازی مردان می‌شود.
حالا که یک عیب نخودفرنگی را گفتم یک حسن آن را هم بگویم تا جناب نخودفرنگی از ما نرنجد هر چه که باشد او یک نخود است اگرچه از نوع فرنگی اش. نخودفرنگی یک ماده ضد سرطان (مخصوصا سرطان پروستات) است. همچنین برای رفع عفونها مؤثر و مفید است. از طرفی اگر در خواب دیده‌اید که عنقریب قرار است دچار آپاندیسیت شوید، بپرید و نخودفرنگی بخورید چون این ماده می‌تواند موجودات ذره بینی موجود در جدار این زائده را که موجب عفونت و حمله‌های دردناک در این عضو می‌شود را مرعوب نماید.

اکسپکتورانت شلغمی
اگر دفترچهٔ بیمه ندارید، پول هم زیاد ندارید و داروی آنتی بیوتیک نیاز دارید و همچنان گران است یک پیشنهاد برایتان دارم. یک آنتی بیوتیک طبیعی با بیشترین اثرات موازی و تأثیر قابل توجه آنتی بیوتیکی. چند شلغم را بگیرید و تا حدی گوشت داخلی آن را خالی کنید طوری که از شلغم شما چیزی مثل یک تنگ آب تو خالی باقی بماند. البته کمی از گوشت‌های داخلی را باقی بگذارید طوری که دیواره‌های این تنگ شلغمی کمی ضخیم باشد. حالا درون این شلغم تو خالی، شکر بریزید و در شلغمی آن را رویش بگذارید. حداقل، دوازده ساعت بعد در را بردارید. می‌بینید که درون تنگ شما پر از شربت ساخت وطن است. این شربت یک اکسپکتورانت و آنتی بیوتیک طبیعی محسوب می‌شود و برای بعضی از بیماری‌های عفونی، مخصوصاٌ بعضی از بیماری‌های عفونی ریه یک داروی ملایم و چند جانبه به حساب می‌آید.

قهوه، جوجه اردک زشت نیست ۱
در بیشتر خبرها شنیده‌اید که «قهوه بد است» «قهوه نخورید» اما من می‌خواهم بگویم «قهوه بد نیست.  قهوه گاهی خوب است» اصلاً می دانید این قهوه تا اواخر قرن هفدهم بعنوان دارو مصرف می‌شد و محل عرضهٔ آن داروخانه‌ها و عطاری‌ها بود. روزی روزگاری یک آدم خوشمزه‌ای به نام مونن،  آمد و قهوه و شکر و شیر را با هم قاطی کرد تا مثلاً به یک غذا تبدیل شود. بعد دید مثل خود ش خوشمزه شد. به بقیه هم تعارف کرد، بقیه هم به هم تعارف کردند و خلاصه، بازی «دومینو» را که یادتان هست. الان، هم در ایالت بلخ و هم در ساحل عاج و اتیوپی «کافی» میل می‌شود.
البته من هم شنیده‌ام که قهوه برای قلب خوب نیست. یا بعضی از آدم‌ها را مضظرب و نگران می‌کند. بر جنین تأثیر مثبتی ندارد. اسهال و بی خوابی و گاهی سر درد می‌آورد. اما وقت‌هایی که می‌خواهم نخوابم (یعنی نمی‌خواهم بخوابم، یعنی می‌خواهم به جای خوابیدن بیدار بمانم؛ یعنی …) همینکه یکی دو فنجان شیر و قهوه (اگر بخواهم خود را تحویل بگیرم با شکر،  اگر نه ،  بی شکر و کم شیر) می‌خورم تا چند ساعت بعد، خلاصه...
قهوه  صبحگاهی هم که سرجای خودش. می دانید قهوه مثل دوپینگ مغزی است. یک محرک مغزی می‌تواند نیشتر بزند و فعال کند. تمرکز و هوشیاری را بیشتر می‌کند. مقاومت عضلانی را افزایش می‌دهد و به تبع آن، توان جسمی را زیاد می‌کند. «تانن» ای که در قهوه وجود دارد می‌تواند از کرم خوردگی دندان جلوگیری کند. بعضی از ورزشکارها با خورن قهوه دیر تر خسته می‌شوند اما این، برای ورزشکارانی که با انگشتانشان زیادی کار دارند خوب نیست چون در هماهنگی انگشت‌ها گاهی اختلال به وجود می‌آورد. تازه قهوه را می‌توانید به موهایتان هم بمالید. هم برای رشد و رویش آن‌ها خوب است و هم رنگ موهایتان را عوض می‌کند. البته اگر آقا باشید یا دوشیزه! ! ممکن است پیامدهای خانوادگی هم برای شما  داشته باشد.
با اینحال مهمترین تاثیر قهوه همان خاصیت ضدخستگی و کاهش خواب آلودگی است. این اثر قهوه مدیون کافئینی است که در آن  وجود دارد. البته داستان کشف قهوه هم خود تا حدی همین تاثیر را بیان می‌کند. در زمانهای قدیم چوپانی به نام کادی قهوه را کشف کرد. او متوجه شد که وقتی گوسفندانش دانه یک نوع گیاه را می‌خورند، سر حال تر و با نشاط ترند. با خودش بر وزن «جیب ما یکی است» گفت معده ما یکی است (چون وقتی ما گوسفند را می‌خوریم با همه بدن اش و من جمله معده اش می‌رود توی معده مان) بنابراین شروع کرد به خوردن آن دانه. وقتی مرد مقدس قبیله اش او را دید تعجب کرد. گفت چقدر سرحالی. او هم جریان را تعریف کرد و سپس مرد مقدس و بعد از آن دیگران برای بیدار ماندن در شب از آن استفاده کردند. سرانجام کار به آنجا کشید که همین چند سال پیش یکی از سلول‌های آن مرد مقدس چند هزار سال پیش که حالا شده بود «کاردینال ریشکیو» گفت «تصمیم گیری درباره اداره یک ملت غالبا با یک فنجان قهوه انجام می‌شود».

فلفل نبین چه ریزه، مز کن ببین چه تیزه (آخر فلفل که شکسته نمی‌شود ای شاعر مرحوم گمنام)
اگر روزی در میدان تره بار دچار درد شدید چکار می‌کنید؟ اصلاً شما اهل رفتن به میدان تره بار هستید، یا از میوه فروشی‌های گران فروش خرید می‌کنید؟ حالا بر فرض در یک سبزی فروشی (از نوع گران یا ارزان آن) هستید و یکدفعه دچار درد می‌شوید. سراغ کدام سبزی می‌روید؟ یکی از دانشمندان می‌گوید سراغ  فلفل قرمز تند بروید. گذاشتن ضماد فلفل قرمز تند در موضع درد یا خوردن آن می‌تواند درد شما را کاهش دهد. این به دلیل وجود نوعی ماده در فلفل قرمز است که می‌تواند باعث کم‌کاری سلول‌های عصبی منتقل کنندهٔ درد شود. از فلفل قرمز تا حدی برای بی‌حسی و حتی ایجاد احساس آرامش هم می‌توانید استفاده کنید. خوردن فلفل قرمز تند و احساس تندی و سوزش آن در دهان وگلوباعث می‌شود که مغز مورفین طبیعی ترشح کند و همین مورفین باعث ایجاد احساس خوشایند می‌شود. البته اگر مقادیر خیلی زیادی فلفل قرمز بخورید به امید اینکه مقادیر زیادی مرفین تهیه کنید ممکن نیست شما را به جرم تهیه و تولید مواد مخدر بازداشت کنند چون افرادی که از مشتریان همیشگی فلفل قرمز می‌باشند و غالباً مقادیر زیادی از آن را مصرف می‌کنند، به تدریج مرفین طبیعی کمتری از ناحیه مغز دریافت می‌کنند و به عبارتی کارشان برای مغز کم‌کم بی‌مزه می‌شود و مغز حاضر نیست در مقابل قیمت فلفل قرمز تند، مورفین طبیعی بپردازد. بنابراین بعضی‌ها (سودجوها و پول پرستها) فکر نکنند که اگر با مته مغز خود را سوراخ کنند و شلنگی در آن فرو ببرند و شروع کنند به فلفل خوردن، بعد از یکی دو ساعت صاحب یک گالن مورفین و متعاقبا صاحب آپارتمان، ویلا، ماشین و چند کیلومتر اسکناس خواهند شد. طبیعت ا زهمه ما زرنگتر است.
موضوع داروهای طبیعی و بطور کلی داروهای غیرپزشکی مبحثی است که تاکنون هزاران کتاب درباره آن نوشته شده. اما واقعیت این است که حداقل ۹۹٪ این کتابها (که مربوط به ملل مختلف است) پایه و اساس علمی نداشته و نسخه‌ها و توضیحات آنان به اثبات علمی و غالبا اثبات تجربی نرسیده است. چنین کتابهایی پر است از نسخه‌های فوق العاده درمانی، معجونهای شفابخش، داروهای گیاهی ضد سرطان (آن هم در عرض چند روز) و حتی اکسیرهایی که جلوی همه بیماری‌ها و لابد مرگ آدم را هم می‌گیرد. این واقعیت همچنین درباره موضوعات باطنی و نسخه‌های معنوی کاملا صدق می‌کند. حتی اگر یک درصد این کتابهای پزشکی غیرعلمی، درست و مؤثر باشد، بشر شاهد جهشی در مقابله با بیماری‌ها و افزایش سلامتی خواهد بود. این موضوعی است که با خرید یکی از هزاران کتابی که گفتم می‌توانید خودتان تجربه اش کنید. بنابراین، با این آگاهی و برای نوشتن «داروشناسی طبیعی» که از من خواسته شد آن را انجام دهم، عملا نمی‌توانستم سراغ کتابهای غیرعلمی و غیرموثق (که متاسفانه اکثریت را شامل می‌شود) بروم. به همین دلیل سراغ مطالبی رفتم که منعکس کننده نتایج تحقیقات دانشمندان باشد. بعضی مطالب را با لحن غیرجدی و کمی شوخی بیان کردم اما این، چیزی از اعتبار علمی مطلب و ارزش کار تحقیقی صورت گرفته (توسط دانشمندان) نمی‌کاهد. مطمئن باشید این نسخه‌ها علمی و دقیق اند به همین دلیل اغواکننده و بیش از حد نیستند.

پاورقی ۱: خدمت دوه زاری یا درست تر دوقرونی کج‌ها: «قهوه جوجه اردک زشت نیست» ادامه اش می‌شود «که باید آن را طرد کرد» و خدمت دو هزار تومانی‌های کج: «جوجه اردک زشت توسط مادرخوانده و خانواده خوانده اش طرد شد چون ظاهرا زشت بود اما وقتی بزرگ تر شد به یک پرنده زیبا تبدیل شد. با اینحال ما گفتیم قهوه جوجه اردک زشت یعنی آن پرنده در نهایت زیبا نیست ولی گفتیم همه با هم بهش حمله نکنید».

 

منبع: نشریه علم موفقیت (شماره ۸)

 

آخرین ویرایش در شنبه, 20 ارديبهشت 1393 ساعت 10:31

نظر دهید

0