ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category مقالات خواندن 6061 دفعه

آيا آماده‌ايد با "خدا" صحبت کنيد؟!

با خدا سخن بگوييد همانطور که با يک دوست حرف می‌زنيد، چون او بهترين دوست شماست.

او در هر حال و در هر شرايطی که باشيد، صدای شما را به وضوح می‌شنود، چه تنها باشيد و چه در جمع، در شلوغی خيابان، در اتوبوس و يا در کنج اتاقتان، در ميهمانی و يا در کلاس درس و... .

ساده و طبيعی هر چه را در دل داريد به او بگوييد. به خود نگوييد که خدا همه چيز را می‌داند پس چرا آنچه را که می‌داند برايش تکرار کنم! او شما را دوست دارد ومنتظر شنيدن صداي شماست. وقتی هر چه را در دل داريد به خدا مي‌گوييد، آماده‌ی دريافت پاسخ‌ها‌يش مي‌شويد.

خدا ساده است و ساده گفتن را دوست داردپس به زبان خودتان با خداوند صحبت کنيد، همانطور كه مي‌فهميد و مي‌دانيد، بی‌هيچ تکلف و تعارفی.

او هرگز شما را منتظر نمی‌‌گذارد، حتي اگر هزاران هزار نفر هم‌زمان با او سخن بگويند، او سخن تک تک آنها را می‌شنود، برای او هيچ محدوديتی وجود ندارد. تنها کافی است که بخواهيد، همين الان!

بسياری از مردم احساس می کنند چنان پليد و گناهکارند که نمی‌توانند يا نبايد به خدا نزديک شوند، اما خدا همچون مادر ماست. اگر کودکی در چاله‌ای بيفتد و سراپا آلوده شود، چه مي‌كند؟ پيش مادرش می‌رود و می‌گويد:"مادر! من کثيف شده‌ام. مرا بشوی و تميز کن!"

سعي كنيم گفتگوی با خدا را هر صبح و قبل از انجام هر کاری قرار دهيم و مهم‌ترين و بهترين کارمان در آغاز هر روز گفتگوی با او باشد.

دعا کار پيچيده‌ای نيست. بسيار بسيار ساده و مثل گفتگو با يک دوست است، همانگونه كه همه‌ی رازهای قلبتان را براي دوستی صميمی و عزيز مطرح می‌کنيد و از او كمك می‌خواهيد دعا كنيد، چون خدا بهترين و مهربان‌ترين دوست ماست. دوست تغييرناپذيری که در تمام ساعات شبانه‌روز می‌توانيم با او سخن بگوييم. قدرتمند‌ترين دوستي كه هميشه با ما و آماده‌‌ی كمك به ماست.

برای دعا کردن اصلاً لازم نيست به مکان خاصي برويم، كافي است که چشمانمان را ببنديم، دنيای بيرون را کنار بگذاريم و به خدا بينديشيم. او آنجاست. مطمئن باشيد که او صدای شما، حتی آه دل شما را نيز می‌شنود.

دعاهای اکثر ما خواهش و التماس به خداست، از خدا درخواست می کنيم تا کاری را برايمان انجام دهد يا چيزی را به ما بدهد که به آن نياز داريم. وقتی که چيزی را از خدا می خواهيد فراموش نکنيد ممکن است چيزهايی که می‌خواهيد برايتان خوب نباشد.. برای دريافت نيازهايتان دعا کنيد اما به خدا بگوييد در صورتی خواسته‌تان را اجابت کند که مطابق با خواست او باشد، زيرا خواست او چيزی جز خير و خوبی شما نيست. پس به او بگوييد: خدايا! باشد که خواست تو و نه خواست من تحقق پذيرد!" مطمئن باشيد که خدا پاسخ‌تان را می‌دهد اما فراموش نكنيد که پاسخ خدا به دعاهايتان هميشه يکسان نيست.

و اما وقتی برقراری ارتباط با خداوند جزو برنامه هر روزه زندگيمان شود در می‌يابيم كه نياز ما چيزی بيشتر از داد و ستد است و آن وقت است كه می فهميم که بزرگترين نيازمان، بهترين چيزهاست، يعني خود خدا.

بياييد برای سخن گفتن با خدا آماده شويم که او بسيار مشتاق شنيدن صدای ماست.

تنظيم: فاطمه زندي

منبع: نشریه علم موفقیت (شماره 10)

منبع: Brio Magazine May 2005

 

آخرین ویرایش در جمعه, 16 اسفند 1398 ساعت 09:26

نظر دهید

0