ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category بیانیه‌ها خواندن 3293 دفعه

اطلاعیه شماره پنج حافظان

Ostad.7.3 9d8c8

 

به نام آزادی

«اطلاعیه شماره پنج»

شب گذشته در ۲۳ رمضان ۱۳۹۵ لباس شخصی‌ها به یکی از مجالس برگزاری شبهای احیاء، وابسته به جمعیت الاهیون (اِل یاسین) یورش بردند.

دیشب تعدادی از مأموران لباس شخصی همراه با اسلحه و تعدادی دوربین فیلمبرداری و عکاسی، وارد یکی از مجالس شبهای احیاء در شرق تهران شدند و حاضران را مجبور کردند جلوی دوربین‌های فیلمبرداری، به سؤال بازجویی کنندگان که بعضی از آنها ماسک‌هایی بر صورت داشتند، پاسخ دهند. مأموران تأکید داشتند که ما همهٔ حرکات شما را زیر نظر داریم و اشاره می‌کردند که جلسهٔ قبلی شما در ۲۱ رمضان در شهرک غرب تهران هم ناظر بوده‌ایم. طوری حرف می‌زدند که انگار همهٔ موبایل‌ها و تلفن‌ها را در کنترل داشتند. حمله کنندگان بدون آنکه اقدام به ضرب و شتم نمایند، حاضران در این جلسه که تعداد آنها بیش از صد نفر بود را مجبور کردند تا به سوالات آنها (آنهم جلوی دوربین) بصورت نفر به نفر جواب بدهند[۱]. از حاضران خواسته شد موبایل‌ها و کارت شناسایی خود را بیرون بیاورند و در کنار خود بگذارند. هویت افراد (در درون خانه) یک به یک چک شد؛ چیزی که در جمهوری اسلامی ایران (در داخل خانه و محل سکونت) به ندرت ممکن است رخ داده باشد. سپس یکی از لباس شخصی‌ها (که به او حاجی می‌گفتند) سخنرانی کوتاهی کرد که چکیدهٔ آن پیروی نکردن از تعلیمات و آموزه‌های استاد ایلیا (رام‌الله؛ استاد فتاح) ضرورت توقف فعالیت‌های جمعیت الاهیون (اِل یاسین) در سراسر کشور، لزوم اجرای مراسم‌های مختلف آنطور که مورد نظر آنها است و توهین به استاد ایلیا (رهبر و بنیانگذار جمعیت الاهیون) بود.

آنها بر قطع ارتباط با استاد ایلیا تأکید داشتند؛ حتی در حد خواندن تعلیمات ایشان، و این در حالیست که ایشان سالهاست که به دلیل تعهدات غیرقانونی و ضد بشری (و باور نکردنی! به نهاد امنیتی- مذهبی «ادیان و مذاهب» اطلاعات) با جمعیت پیروان و شاگردان خود ارتباطی ندارند و در شرایطی «تحت نظر و کنترل شده» بسر می‌برند.

از حضار خواسته شد فرم‌هایی را پر کنند و البته باید حتماً قید می‌شد «کلاس رام‌الله» علیرغم اینکه همهٔ این گونه جلسات در تهران و سراسر کشور بصورت خودجوش و توسط شاگردان استاد ایلیا برگزار می‌شود.

مأموران لباس شخصی از جمع حاضر خواستند که بجای اینگونه جلسات به جلساتی مشابه آنچه آنها شرکت می‌کنند بپیوندند (مداحی‌ها و سخنرانی‌های معمول همراه باآن) و عملکرد حاضران را از این نظر تحقیر می‌کردند. افرادی که به درون خانه آمدند بیش از ده نفر بودند که با تعدادی خودرو و مأموران پشتیبان که در اطراف محل مراسم حضور داشتند، حمایت می‌شدند. در این بازجویی چند ساعته توأم با ضبط اجباری فیلم که در منزل انجام می‌شد (و تا سَحر ادامه داشت) مأموران کسی را همراه خود نبردند اما به برخی از حضار وعدهٔ دستگیری و صدور حکم قضایی دادند.

گزارشی از سایر مراسم‌ها و جلساتی که طی شبهای احیاء، توسط دیگر پیروان و گروه‌های وابسته به جمعیت الاهیون، در تهران و شهرستان‌ها برگزار شد، در دست تهیه کنندگان این اطلاعیه (حافظان) نمی‌باشد.

لازم به یادآوری است که استاد ایلیا (معلم بزرگ تفکر) پیش از این، حداقل چهار بار توسط نهاد امنیتی- مذهبی «ادیان و مذاهب» دستگیر و به مدت ۴۰۰ روز تحت شکنجه‌های شدید جسمانی، در انفرادی به سر برده و هر بار در مرحلهٔ دادگاه تبرئه و آزاد شده است. همچنین در سالهای گذشته تعداد زیادی از شاگردان و پیروان استاد (و من جمله گروهی از اعضای «ام و ما» انجمن متفکران و محققان آزاد و دیگر NGOهای مرتبط) به عناوین مختلف دستگیر و زندانی شده و بعد از مدت کوتاهی به دلیل فقدان جرم آزاد شده‌اند.

حافظان

۳۰ ژوئن ۲۰۱۶

[۱]– در زمانهای دستگیری استاد ایلیا هم شاهدان بارها بازگو کرده‌اند که با ضرب و شتم شدید و با زور و اجبار استاد ایلیا را مجبور می‌کردند که جلوی دوربین صحبت کند.

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 13 تیر 1395 ساعت 21:35

نظر دهید

0