ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 266
Category تعالیم تفکری خواندن 3187 دفعه

توصیه‌ های طلایی ارتباطات

از توصيه هاي ايليا «ميم» به نويسندگان، محققان و سخنرانان و اعضاء مركز تحقيقات و مطالعات

®      چيزي را كه به ديگران مي گوييد خودتان در گوش آنها بشنويد. كاري را كه برايشان مي كنيد از چشمان آنها به آن كار نگاه كنيد و از درون آنها آن را تجربه نماييد. خود را بجاي ديگري بگذاريد و حتي قبل از آنكه كاري كنيد انعكاس آنرا در ديگري و از طريق ديگري ببينيد. همذات پنداري و يكي انگاري هماهنگي را در پي دارد. (1)

®      واقعيات هر جهاني را به زبان آن جهان و از طريق عنصر غالب آن جهان مي توان آموزش داد. براي آموزش واقعيتهايي كه از جنس كلمه اند كلمات مطلوب اند اما براي بيان اسرار رؤياها مؤثرترين شيوه، رؤياهاست. مابقي نيز بر همين قاعده اند. (2)

®      چيزي كه نمي گوييد مهمتر از آن چيزيست كه مي گوييد. آنچه در بيان تان مستتر است، تأثيرش از ظاهر كلمات بكار رفته عميق تر است. ارتعاش و معنا و جرياني كه از طريق كلام و حركات خود منتقل مي كنيد، تعيين كننده تر از شكل ظاهري آن هاست. اما اگر ايمان داشته باشيد اينطور نيست كه حتماً ديگران به كلام شما ايمان بياورند لكن ايمان را در آن لمس خواهند كرد حتي اگر خود از آن بي بهره باشند. (3)

®      انسان كامل و متعالي داراي مغز و ذهن كامل، قلب كامل و روح كامل است. معلم كامل به مغز و قلب و روح تعليم مي دهد و تعليم كامل نيز همه را در بر مي گيرد. اگر مي خواهيد در راه كامل و كمال قدم بگذاريد لازم است ذهن و قلب و روح تان در جريان رشد و بيداري و كامل شدن قرار گيرد. (4)

®      بدون تغيير چيزها و صرفاً با تغيير جهت آنها، نتايج آنها عوض مي شود. (5)

®      يك ضربه بزرگ و متمركز بهتر از هزار ضربه كوچك و متفرق است. (6)

®      يك كلمه واحد توسط ده نفر به عنوان ده كلمه مختلف شنيده مي شود. عموماً برداشت ها عين واقعيات نيستند و شنيده ها عين بيان شده ها نمي باشند. (7)

®      چيزي كه ديروز درست بود الزاماً امروز درست نيست و چيزي كه امروز غلط است شايد فردا درست باشد. (8)

®      چه كسي مي پرسد و در چه شرايطي مي پرسد تعيين كننده جواب است. همانطور كه چه كسي جواب مي دهد معناي جواب را تعيين مي كند. (9)

®      گفته اند كه يك تصوير بهتر از هزار كلمه است اما بايد گفت كه يك تمثيل بهتر از هزار تصوير است و كلماتي هستند كه خود گوياي تمثيل ها و تصاويراند. (10)

®      ضربه را در لحظه طلايي و در اوج ضربه پذيري وارد كن. (11)

®      گاهي لازم است دانايان خود را به جهالت بزنند و تظاهر به نمي دانم كنند. (12)

®      قوي ترين سياست راستي و درستي است. نيروي راستي بر هر دروغي غلبه مي كند.(13)

®      با هر كسي به زبان خودش حرف بزنيد و به شيوه اي كه او مي فهمد و درك مي كند ارتباط برقرار كنيد. (14)

®      چگونگي شروع كردن تعيين كننده چگونگي پايان يافتن است. خوب ترين شروع را انتخاب كن و پايان مطلوب را در نظر داشته باش. (15)

®      نگذار جريان تو را با خود ببرد. سعي كن تو جريان را با خود همراه كني حتي وقتي كه به ظاهر تابع آن هستي. (16)

®      اگر محكوم شدن قصدت را محقق مي كند پس بگذار محكوم شوي يا خود را محكوم كن. (17)

®      قبل از آنكه با مقاومت مواجه شوي مقاومت را از ميان بردار. (18)

®      بهترين روشِ بيان كردن مؤثرتر از بهترين چيزي است كه بايد بيان شود و تعيين كننده آنست. (19)

®      روش انتقال ات را با روش دريافت حريف متناسب كن. (20)

رگرفته از كتاب تعاليم حق (الاهيسم - جلد دوم) ـ اثر ايليا «ميم»

 

نظر دهید

0