ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 266
Category تعالیم تفکری خواندن 3420 دفعه

درباره تصمیم‌گیری

 در تصمیم‌گیری می‌توانید تصمیم‌ها را گیر بیندازید، یعنی تصمیم«گیری»کنید. تصمیماتی گرفته شده وجود دارد که تنها لازم است آن‌ها را صید کنید. یا آن که تصمیمات را بسازید و تصمیم‌سازی کنید. در شرایطی بهتر است تا جهان، زندگی و سرنوشت برایتان تصمیم بگیرد و شما صرفاً تصمیمات را بیابید و این تصمیم‌یابی است. و گاهی لازم است خودِ موضوعات، تصمیم را اعلام نمایند که آن تصمیم‌بینی است... اما در اغلب مواقع مردم دچار تصمیم‌داری هستند. از پیش تصمیم خود را گرفته‌اند و قضاوت خود را کرده‌اند گویی از همه چیز باخبرند و اسرار را در نگاه خود دارند. تصمیماتی که اکثراً می‌گیرند غالباً سطحی، عجولانه و هیجان‌زده است و تهی از آگاهی لازم و کافیست. بنابراین به نتایجی آشفته و ناهماهنگ و عمدتاً مخرب منجر می‌شود.
 گاهی با ایده‌های کم و بیش روشنی برخورد می‌کنید و می‌ماند بررسی و انتخاب یک ایده، ولی گاهی لازم است تو ایده‌ها را بیاوری و چیزی در معرض دید تو نیست. که این‌ها از دو مسیر می‌روند.
در روند انتخاب مراقب خوش‌بینی و بدبینی و وهم‌بینی باشید و از وجود عنصر واقع‌بینی در سراسر روند آن اطمینان حاصل کنید.
 در اکثر موارد یک تصمیم بزرگ از بسیاری تصمیمات کوچک خوب‌تر است اما در مواردی لازم است یک تصمیم بزرگ را از طریق تصمیمات کوچک‌تر اتخاذ نمود و در مواقعی تصمیم نگرفتن، خود، بهترین تصمیم ممکن است چون نیازی که پاسخ‌اش تصمیم‌گیری است دارای پاسخ‌های دیگری نیز می‌تواند باشد. پس تا شرایط تصمیم‌گیری و قضاوت فراهم نشده به آن اقدام نکنید و نیز اگر ضرورتی در آن نیست، صرف‌نظر کنید.
 ابتدا بر پایه محکمات و مسلّمات، و آنچه کاملاً آشکار است انتخاب کن و سپس بر مبنای اسرار، و آنچه ناآشکار است و نیمه آشکار، این روش خردمندانه زیستن در زمین است.
 از آنچه قلبت را می‌لرزاند و منقبض و گرفته می‌کند به شدت پرهیز کن. این وصیت آدم بود به فرزندش. اگر آدم به ترس و تردیدی که به قلبش راه یافت، توجه می‌کرد هرگز از عمق حضور خداوند رانده نمی‌شد.

  «برگرفته از مکتوبات»

آخرین ویرایش در شنبه, 09 فروردين 1393 ساعت 13:11

نظر دهید

0