ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category تعالیم معنوی خواندن 2604 دفعه

جفت روحی

 

 jofte roohi bb699

س - استاد، همسر آینده‏ ی ما باید چه ویژگی‏هایی داشته باشد؟ بر اساس چه الگویی همسر آینده‏ مان را انتخاب کنیم؟

 ج - اگر بخواهید برای یک چرخ دنده، شریک و جفتی انتخاب نمایید، چگونه عمل می‏کنید. معقول و طبیعی است که باید چرخ دنده‏ای را انتخاب کنید که برآمدگی‏ها و فرورفتگی‏های آن، با این چرخ دنده کاملاً متناسب باشد. به گونه‏ای که برآمدگی‏های هر کدام در فرورفتگی‏های دیگری قرار گیرد. در غیر اینصورت چرخ دنده ‏ی شما از حرکت باز می‏ایستد و اگر فشار زیادی به آن بیاورید، پره‏ هایش می‏شکند.

 البته انسان چرخ دنده نیست امّا روح انسان در حال چرخش است... این روح و روان را باید با روح و روانی جفت کنید که با هم متناسب، هماهنگ و موزون باشند. جز این، سیالیت آنها و جریان سرنوشتشان با اشکال مواجه خواهد شد. زندگی بر آنان سخت می‏شود و شاید هم در درونشان متوقف گردد. اگر خیلی هم فشار بیاورید، می‏شکنند.

 بنابراین در درجه‏ ی اول با کسی ازدواج کنید که امکان پیوند و برقراری ارتباط عمیق با او را داشته باشید. کسی که روح شما بتواند در او قرار گیرد و روح او نیز در شما.

 با روحی از سنخ روحتان ازدواج کنید زیرا زندگی کبوتر و باز، یک فرایند تهاجم و تدافع همیشگی است. این نوع زندگی به تعقیب و گریزی دامنه ‏دار منجر می‏شود. گرگ با گرگ ازدواج می‏کند، گوسفند با گوسفند جفت می‏شود و شیر با شیر، با وجود آنکه همه‏ ی آنها چهارپا محسوب می‏شوند. این موضوع درباره‏ ی انسان دو پا هم صدق می‏کند.

 س - آیا هر کسی دارای یک جفت روحی است و تنها با پیوند با او می‏تواند ازدواجی کاملاً موفق داشته باشد؟

 ج - هر فردی و حتّی هر موجودی می‏بایست با روح و روانی که با او سنخیت دارد، ازدواج کند. چنین ازدواجی را لازم و ضروری می‏دانیم. امّا در بین همین روح‏های هم‏خانواده و همجنس هم، مراحل و ترتیباتی وجود دارد. یکی از آنها، برای این فرد موردنظر، بهترین و ایده ‏آل‏ترین همسر محسوب می‏شود. بقیه به داروی مشابه می‏مانند. یعنی برای هر فردی قرینه‏ای اصلی، برای ازدواج و پیوند وجود دارد. امّا در کنار این قرینه‏ ی اصلی، قرینه ‏های مشابه و شبه اصلی هم وجود دارند. آن قرینه‏ی اصلی جفت روحی و قرینه‏های همجنس آن، شبه جفت روحی می‏باشند. ازدواج با قرینه‏ ی روحی، بهترین حالت است امّا اگر مقدور نباشد، پیوند با شبه قرینه‏ی روحی واجب و ضروری است. موفقیت حالت اخیر، نسبی است و تأثیرات تعالی‏بخش و هدایت‏ کننده‏ ی آن نیز همین‏طور امّا در حالت پیوند با قرینه‏ی اصلی روحی، همه چیز برای موفقیت کامل ( - ِ در ازدواج) مهیاست مگر آنکه فرد، خود مانع شود.

 س - آیا باید بگردیم و آن قرینه ‏ی اصلی روحمان را پیدا کنیم؟

 ج - سرنوشت بفرمان خداوند و البته در دستان توست.

 این به خواست خدا و به ‏واسطه‏ی آمادگی و شایستگی تو اتفاق می‏افتد. ازدواج ناموفق یکی از تنبیهات و امتحانات الهی و ازدواج موفق و تعالی‏بخش، یکی از هدایای بسیار گرانبهای پروردگار مهربان است.

 امّا حدّاقل کاری که می‏توانی بکنی اینست که با کسی که با تو سنخیت روحی و روانی دارد، ازدواج کنی و خودت را خیلی معطل جفت اصلی نکنی. پیوند با همجنس روحی و هم‏ خانواده‏ ی روانی نیز، ازدواجی موفق به بار می‏آورد.

 س - ازدواج با قرینه‏ ی اصلی یا با شبه جفت روحی چه فرقی می‏کند؟

 ج - ببین. باز با باز زندگی می‏کند. عقاب هم با عقاب. حالا شاید یک باز کوهی بتواند با باز مرداب، یا سنقر یا قوش هم زندگی کند. شاید، امّا زندگی او با یک باز کوهی بسیار راحت‏تر و سیال‏تر است و امکان برقراری ارتباط و تعمیق آن سهل‏تر و ساده‏تر.

 عقاب طلائی هم شاید بتواند در کنار عقاب تالابی یا عقاب ماهیگیر یا جنگلی زندگی کند امّا حالت ایده‏آل آن زندگی با عقاب طلائی دیگری است.

   ولی زندگی عقاب با خرگوش یا آهو یا حیوانات دیگر نامعقول، ناهماهنگ و ناموزون است. ما با ازدواج موزون و تعالی‏بخش موافقیم.

 س - استاد آیا واقعاً روح انسان‏ها از سنخ‏های مختلف است یا این استعاره و تشبیه است؟

 ج - انسان‏ها در یکی از دوازده ماه سال، در یکی از حلقه‏ های چرخه‏ی سالها، تحت تأثیر غالب ارتعاش کیهانی معین، با گروه خونی و ویژگی‏های جسمی معین (...) متولد می‏شوند.

 بنابراین با وجود آنکه روح بشر در اصل از یک جنس و دارای یک ماهیت است امّا در سطح واقعیت، گروه‏های مختلفی در میان روح‏های انسانی، قابل تشخیص است. هر کدام از این گروه‏ها نیز، خود دارای سلسله‏ ها و مراتبی می‏باشند و بر شاخه‏ های فرعی‏ تر تقسیم می‏شوند. می‏دانید که هر ماه در درون خودش روزها، ساعات و لحظه‏های متفاوت و متعددی دارد. سالها نیز چنین‏اند (...) بنابراین جنس ارتعاشات و روان افراد، با وجود همجنسی ذاتی، دارای تفاوت‏های عمده و چشمگیری می‏باشد...

 وجود گروه‏های مختلف ارواح بشری و غیر انسانی و جریان‏های گوناگون ارتعاشی و روانی، واقعیتی مسلم و بدیهی است.

منبع: کتاب جریان هدایت الهی

   

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 17 بهمن 1395 ساعت 22:01

نظر دهید

0