ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category مقالات خواندن 3071 دفعه

دارو شناسی طبیعی (قسمت دوم)

در اواخر دوران بربریت مدرن بود که بیماری بری بری برای اولین بار توسط «فونک» ضربه فنی شد. فونک با اعتقاد به اصل «از آب کره بگیر» توانست از پوسته برنج ماده ایی کریستالی را بدست بیاورد که بیماری بری بری را «برو بیرون» می کند یعنی از بدن بیرون می کند. او نام این ماده عجیب را «آمین حیاتی» گذاشت و بنابراین کلمه ویتامین از کلمه «آمین حیاتی» گرفته شد. ویتامین ها عناصری هستند که بدن برای انجام فعالیت های حیاتی خود به آن احتیاج دارد اما قادر به ساختن آن ها نیست و بنابراین باید آن ها را از طریق تغذیه بدست بیاورد. مصرف ویتامین ها آنقدر ضرورت دارد که یکی از ویتامین شناسان بزرگ می گوید: «اگر انسان ویتامین ها را مصرف نکند بیمار می شود اما اگر دیگر عناصر مورد نیاز خود را مصرف نکند فقط دچار ناراحتی می شود» البته همین تأکید بر ضرورت مصرف ویتامین ها، تصورات اشتباهی را هم درباره آن ها به وجود آورده است. مثلاً عموم مردم فکر می کنند همه ویتامین ها برای همه بیماری ها و نارسایی ها تأثیر مثبت دارند. اتفاقاً در این مقاله، توصیه من این است که فکر نکنید همه ویتامین ها برای همه بیماری ها و نارسایی ها مناسب اند. فکر کنید که برای هر نوع نارسایی و بیماری ویتامین هماهنگ با خودش کاربرد دارد. و حتی فکر کنید بعضی از ویتامین های ناهماهنگ می توانند بعضی از اختلالات را تشدید نمایند...

ادامه حکایت کشف ویتامین ها و شکل گیری ویتامین درمانی:

لینوس پالینگ، که دو بار برنده جایزه نوبل شده بود، در سال ۱۹۶۸ از روشی به نام «پزشکی اورتو ملکولر» سخن گفت. «اورتو» به معنی ایده آل و بهترین است. قدم اول او که انعکاسی جهانی یافت، تاکید او در مصرف مقدار زیاد ویتامین c برای جلوگیری از سرماخوردگی بود. این، تنها قدم اول بود. در قدم های بعدی، درمانگران این روش، به درمان دیگر بیماری ها بوسیله ویتامین های مختلف پرداختند. از بیماری های جسمی گرفته تا اعتیادهای مختلف و حتی بیماری های روانی و عصبی. اورتوملکولرها برای شیوه درمانی خود به چند دلیل استناد می کردند.

یک. روده بسیاری از انسانها، به دلیل زندگی متمدن، در شرایطی قرار گرفته است که قادر به جذب ویتامین ها نیست بنابراین باید ویتامین ها را به صورت مصنوعی به خورد بدن داد.

دو. مغز انسان برای عملکرد مطلوب خود به انواع ویتامین ها نیاز دارد و بسیاری از بیماری های روانی و ذهنی، به دنبال کمبود برخی از ویتامین ها بوجود می آیند.

سه. با تغییر میزان تراکم عناصر موجود در بدن انسان می توان به بیماران کمک کرد.

لازم به ذکر است که در روش مگاویتامین، بر تجویز بعضی از ویتامین ها مانند ویتامین C و   B۳ و در مواردی ویتامین E و B و A تاکید بیشتری می شود.

در این مقاله کوتاه، سعی دارم تا شما را با کلیات، و نکات کاربردی تر و مهم تر «ویتامین درمانی» آشنا کنم. در ویتامین درمانی برای هر بیماری و اختلالی تجویزی ویتامینی وجود دارد اما در اینجا قصد من این نیست که به همه بیماری ها و اختلالات اشاره کنم بنابراین بعضی از شایع ترین اختلالات را ذکر می کنم.

و حالا چند نسخة درمانی فوق العاده:

آدم طاس باید شش بار بوق بزند و یک بار آی بکشد.

دردهای عصبی را با ویتامین «پ» فارسی (و نه انگلیسی) می شود تخفیف داد.

داروی فشار خون پایین «اسب» است.

بوی بد دهان را با «جیپس» می توان رفع کرد.

اگر کسی خستگی اعصاب داشته باشد باید خود را با کلمه «بد» که توسط یک الکن تلفظ می شود درمان کند. نسخة او «بببد» است. و کسی که می خواهد دوپینگ کند کافی است با همین روش کلمة بس را بگوید یعنی بگوید «بببس»

کسانی که لاغرند و می خواهند وزن شان اضافه شود داروی شان در الفبای انگلیسی است.

آدم چاق را باید لام سیبیلش را کند.

کسیکه ریزش مو دارد باید با سه سوت بگوید «ب» اما بع نگوید چون در شأن گوسفند هاست.

درمان «زکام» در «داس» است.

بی اشتهایی را با «سبد» می شود حل کرد و اشکال در رشد کردن را با «سِبد»

درمان قاعدگی دردناک به کمک «باده» صورت می گیرد.

یبوست را با «کاسب» می شود از بین برد.

اگر دندان هایتان فقر ویتامین دارد راه حل در «عدس» است اما نه عدس خوردنی.

برای درمان آنژین باید اسب را مثل دو ساله ها تلفظ کرد و گفت «ابس» (نه اشب) بقیه را هم دیگر خودتان حدس بزنید.

رمز گشایی

اصطلاحاتی که در بالا ذکر شد، همه واقعی بودند. این اصطلاحات، ترکیب ویتامینی درمان کننده را در مورد بیماری مربوطه نشان می دهند. بنابراین:

ویتامین درمانی طاسی می شود: ویتامین های B۱+B۲+B۳+B۶+B+I (یعنی ۶ بار بوق بزند یک بار آی بکشد)

دردهای عصبی: B۱۲+B۶+B۱ (وقتی سه تا ویتامین ب را با هم جمع کنی یک ویتامین پ فارسی به دست می آید یعنی: ب+ب+ب = پ)

فشار خون پایین: اسب (یعنی A.C.B1)

بوی بد دهان: جیپسG.I.P.C))

خستگی اعصاب B1. B3. B6. D(بببد)

لاغری: ای بی سی دی ایی اف ... (یعنی     A. B. C. D. E. Fمنتهی   Bآن شامل B۱+۲+۳+۶+۱ است با این توضیح که B۱۱، یعنی کارنیتین از آن اشتها آورهاست).

چاقی مفرط: C E.B1. I   (و اختصاصاً برای اضافه چربی: J)

ریزش مو: B2. B5. B۸ (ببب)

زکام: داس D+A+S

بی اشتهایی: سبد یعنی C. A. B ۱+۲+۸+۱۱. D (مخصوصاً اگر این سبد خوردنی پر از ویتامین   B۱۱باشد چون   B۱۱معروف به ویتامین اشتهاست(.

قاعدگی دردناک: باده (B۱+۳+۶ A. D+E)

یبوست: کاسب (یعنی B۱ =۲=۳=۵=۶ K A C)

فقط ویتامین دندان ؛: عدس (A.D.C)

آنژین: ابس شامل A+B۱+C

دردهای عصبی:   B1. B6. B۱۲ (یعنی ویتامین پ فارسی چون ب+ب+ب می شود پ)

اشکال رشد (سِِِبد، همان سبد منتهی با لهجه … آره یعنی   A+D+B(کمپلکس). C .E

طاسی: اگر آدم طاس شود باید ۶ بار بوق بزند و یه بار «آی” بکشد یعنی:I+B۱+B۲+B۳+B۶+B8

و اما ...... این بار رمزها را می گویم؛ اصطلاحات را خودتان پیدا کنید!

پیری: B۳ و ٍٍE

فشار خون بالا: B2. B3. C2. E. I. J. P. B۱   (کمی شبیه لاغری شد)

خشکی و سختی پوست: A. B1. B2. C. C2. P   و کلاً برای بیماری های پوستی B۳ (البته B۳ ضد اسهال هم هست)

تب: A. C

دوپینگ: C. B. B6.B3 , و ؟؟؟

ضد تهوع:   B۶ (الته اگر تهوع شما ناشی از خوشی مسافرت هوایی یعنی در هواپیما باشد   B۱ موثر است.)

ضعف تغذیه: Bکمپلکس

کاهش حافظه: B۱+B3

ورم پلک: B8. B2. C. A

سنگ کلیوی: E. B13. B6

نفخ:   B۱۳(چون بی اش ۱۳ است فکر نکنید که نحس است بلکه نحسی معده را از بین می برد)

کار فکری زیاد: Bکمپلکس و C

ویتامین های متخاصم و ویتامینهای متحد

اگر بدون توجه به اختلالات احتمالی و بدون داشتن بیماری خاص می خواستید ویتامین خواری کنید باید به شما عرض کنم که بعضی از ویتامین ها دوستان نابابی برای همدیگر هستند و اگر آن ها را با هم وارد بدن تان کنید باید منتظر باشید که کمی هم بی ادبی و بی تعادلی از خود نشان دهند …

از طرفی بعضی از ویتامین ها هم خیلی با همدیگر سازگار و صمیمی هستند. مثلاً ترکیب ویتامین های C+B۳+P یک گروه دوستی است که برای همه بزرگسالان توصیه می شود. حالا اگر در این ترکیب ویتامین J را جایگزین B۳ کنید کارایی این گروه دوستی تغییر می کند و توانایی اصلی آن ها سم زدایی از کبد خواهد شد. گروه های سازگار و ناساز گار مختلفی بین ویتامین ها و مواد معدنی و کلاً ریز عنصر ها وجود دارد البته گروه های دوستی فقط در میان ویتامین ها با هم نیست بلکه چنین هم خوانی هایی میان بعضی از ویتامین ها با بعضی از اسیدهای آمینه یا مواد معدنی هم وجود دارد. بعنوان مثال به گروه های دوستی زیر توجه کنید:

ویتامین Aاثر بخشی بیشتری با کلسیم، فسفر، منیزیم و سیلینیوم دارد.

ویتامین B با کوبالت، مس، آهن، منگنز و پتاسیم رفیق تر است.

ویتامینC علاقه بیشتری به کلسیم، مس، منیزیم، سلنیوم و سدیم دارد وقتی با آن ها است کارهای بیشتری از او بر می آید.

ویتامین E کلسیم، آهن، منگنز، فسفر، پتاسیم، سلینیوم، سدیم و روی را به عنوان هم گروه هایش ترجیح می دهد و با آن ها بهتر می تواند کار کند.

ویتامین طبیعی به از ویتامین مصنوعی

ویتامین ها به مقدار اندک در میوه ها و سبزی ها و دیگر غذاهای طبیعی وجود دارند. اما همین مقدار اندک، بسیار با اهمیت تر و تأثیر گذار تر از ویتامین هایی است که به صورت مصنوعی تهیه می شوند. ویتامین های مصنوعی تأثیر گذارند اما ممکن است پیامدهای منفی (هر چند ضعیف) را نیز به دنبال داشته باشند. بنابراین فقط وقتی از ویتامین مصنوعی استفاده کنید که ویتامین طبیعی در دسترس نیست.

نکته: اگر مجبور شدید که از ویتامین مصنوعی استفاده کنید بد نیست که در جعبه آن ها چند دانه برنج بگذارید چون برنج با جذب رطوبت، مانع از مرطوب و تخریب شدن قرص های ویتامین می شود.

اگرچه هر گردی گردو نیست ولی هر ویتی ویتامین است

فکر می کنید چند نوع ویتامین وجود دارد؟ بیشتر مردم جوابشان به این سوال، ویتامین های B. A(از B۱ تا B۶وB12) .D. C. B و   Eاست. ولی جواب درست به این سوال که چند نوع ویتامین وجود دارد این است:

خدا می داند چند نوع ویتامین وجود دارد اما تا زمان ما این ویتامین ها کشف شده:

چندتایی که بالا گفتم بعلاوه PP .O. N. M. L. K. J. I. H. G. F (با پَپه اشتباه نگیرید) PH، U.T

از طرفی وقتی می شنویم ویتامین B۱تا B۱۲فکر نکنیم که از   B۱تا B۱۲ویتامین داریم در واقع ویتامین های B معروف تر عبارتند از: B۱تاB12. B8. B10 B6.

بنابراین عملاً ویتامین   B۹ و B۸ و B۷نداریم. اما تعدادی دیگر از ویتامین های   Bداریم که به دلیل ناتوانی در امر تبلیغات و نتیجتاً مشهور نشدن، معرف حضورما نیستند مانند:

BX. BT. BC. B17. B15. B13

ویتامین ها را دور نریزید:

اگر می خواهید ویتامین های خود را از میوه ها و سبزیجات و غذاهای معمولی تهیه کنید (که بهتر است همین کار را بکنید مگر اینکه غذاهای طبیعی در دسترس نباشد) چند گفته را ناگفته نگذاریم:

سبزیجات را بعد از شستن، مدت زیادی در آب نگه ندارید تا ویتامین آن ها «زیادی کم» نشود.

سالاد را همان موقعی که می خواهید بخورید درست کنید مخصوصاً گوجه فرنگی را.

سبزی ها را با یک چاقوی تیز و در عین تمیز کاری، برش بزنید چون ویتامین های   AوC خود را در نتیجه ناشی بازی هنگام خرد کردن، از دست می دهند.

اگر نتوانستید میوه و سبزی را تازه تازه مصرف کنید، توجه داشته باشید که سبزیجات و میوه جاتی که فوراً منجمد شده اند عناصر حیاتی شان بیشتر از آن هایی است که چند روز در یخچال بوده اند.

سبزیجات منجمد شده را همان طور در حالت منجمد بپزید و سعی نکنید اول یخ آن را ذوب کنید.

غذاهای تازه از منجمد شده کاملاً بهتر اند اما غذاهای منجمد هم کاملاً از کنسرو شده بهتر اند.

هر چه زمان پختن و آب غذاهای حاوی سبزی، کمتر باشد، تاثیرگذاری ویتامینی آنها، مؤثر تر است.

شیرهایی که در بطری های بی رنگ هستند در مقابل نور آفتاب ویتامین های A.D و B۲خود را از دست می دهند. نان ها هم در برابر نور مواد تغذیه ایی خود را می بازند.

موادی که هنگام تهیه، برشته یا قهوه ایی رنگ می شوند ویتامین کمتری دارند. همچنین اگر به ویتامینC و B۱بیشتری احتیاج دارید، در غذای خود جوش شیرین نریزید.

وقتی غذا را در ظروف مسی می پزید ویتامین های E، Cو اسید فولیک آن ها از بین می رود. در عوض ظروف آهنی می توانند آهن غذای شما را بیشتر کنند (شوخی نمی کنم) ولی ویتامین   Cرا از بین می برند.

نظر دهید

0