ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category مقالات خواندن 3567 دفعه

قدرت نام

"اسماء الله اصوات ویژه ای هستند که از سطح بالایی از انرژی و آگاهی برخوردارند. پس زمانی که شما کارهایتان را با نام او، که بالاترین و قدرتمندترین نامهاست آغاز می کنید، این سطوح بالای انرژی و آگاهی را وارد جریان زندگی خود می نمایید..."

تا به حال متوجه شده اید افرادی که نامهایی یکسان دارند، دارای خصوصیت اخلاقی یا شخصیتی مشترک هستند و یا بعضاً رفتارهای مشابهی دارند؟ آیا می دانید نامی که به شما داده اند روی شخصیت شما تأثیرگذار بوده است؟

پیشینیان که دانسته هایشان براساس خرد و حکمت باستان بود، دریافته بودند که حروف و اعداد اسرار و رموز پنهان و تاثیرات خاصی دارند. در آغاز و در بسیاری از فرهنگها و مذاهب، نامها به عنوان ابزاری جهت رشد و بستری برای تکامل شخصیت ها بوده اند. مطمئناً نام ها همواره مفاهیم ساده و روانی جهت برقراری ارتباط و مشخص شدن هویت شخص هستند، با این حال مردمان قدیم در گذشته به خوبی فهمیده بودند که هر اسمی فرکانس انرژی خاصی را با خود حمل می کند که بر زندگی حامل اسم بسیار تأثیرگذار است.

این تأثیرگذاری را بسیاری از تمدنها و ملل در نقاط مختلف کره زمین دریافته و مورد استفاده قرار داده اند. به عنوان مثال بومیان امریکا سنت جالی داشته اند، کسانی که یک مقطع از زندگی را تمام کرده و وارد فاز مهم دیگری از زندگی می شده اند، نام خود را عوض می کردند. در برخی قبایل سرخپوستی نیز بعضی افراد دو نام داشتند، یکی از آنها هرگز به صورت عمومی آشکار نمی شده، علت اصلی هم قدرت موجود در آن بوده که می توانسته به شخص دیگری منتقل شود. در قرن هفدهم هم اروپائیان با استفاده از آناگرام، روش به هم ریختن حروف یک کلمه و ساخت کلمات جدید از روی آن، به این نتیجه رسیده اند که با به هم ریختن نام اشخاص می توان به کلمهٔ برای بررسی شخصیت فرد دست یافت. مثلاً پت مستعد و باهوش است. گرتا بزرگ است و دورا هم مانند جاده همیشه در سفر است.

برخی از اسکیموها وقتی پیر می شوند برای خود اسم جدیدی انتخاب می کنند، و امیدوارند که با اسم جدید نیرو و توان تازه ای به آنها داده شود. در اندونزی نیز پس از تحمل یک دروه رنج و ناراحتی شدید و طولانی یا بیماری سخت اسم خود را عوض می کنند، آنها معتقدند که با این کار شیطان را برای پیدا کردن مجددشان گیج می کنند و این آشفتگی باعث می شود که اندوه و حزن دیگر آنها را پیدا نکند.

در مذاهب گوناگون و کتب مقدس نیز مثالهایی در این زمینه وجود دارد. در انجیل شخصیتهای بسیاری هستند که با تغییر مکان و موقعیت از محلی به محل دیگر یا پایان یافتن یک دوره رنج ومحنت نامشان تغییر کرده است (مسیح، می دید که شعمون نبی اعتماد به نفس زیادی ندارد، نام اور ا به پیتر تغییر داد) سارایی در سن ۹۰ سالگی، پس از تحمل سالها نازایی، نام خود را به ساره تغییر داد. در سنت یهودیان، تا به امروز هم وقتی کسی از بیماری طولانی رنج می برد، نامی برای او انتخاب می شود به این امیداست که فرکانس انرژی نام جدید او را برای زندگی تازه و سرشار از سلامتی کمک کند.

به هر حال چه این اعتقادات وسنتها به طور کامل درست و واقعی باشند و چه در طول سالیان بسیار دستخوش تغییر یا آمیخته به خرافه شده باشند، وجود این عقاید مشترک در بین ادیان و ملل گوناگون، نشان دهنده این است که اقوام گذشته خوبی از قدرت کلمات و تأثیر نام روی سرنوشت، شخصیت و حتی وضعیت فیزیکی افراد آگاه بوده آند.

نام ها، فرکانس های انرژی

هر یک از حروف الفبا دارای فرکانس خاصی از انرژی است و نامها نیز که مجموعه ای از حروف می باشند، خود دارای فرکانسهای ویژه ای هستند. آگاهی نیز در واقع فرکانسهای متفاوت انرژی است که ذهن آنها را دریافت می کند. همچنان که با تغییر سطح هوشیاری و آگاهی، فرکانس امواج مغزی نیز تغییر می کند.

کودکی که تازه بدنیا آمده ذهنیتی ندارد. این طور به نظر می رسد که با انتخاب نام برای او، به طور مداوم فرکانسهای خاصی از انرژی به مغز او فرستاده می شود، سلولهای مغز تحریک شده و در نهایت الگوهای ذهنی شکل می گیرند که این الگوها قسمتی از شخصیت فرد را می سازند و شاید یکی از دلایل توصیه پیامبر اسلام در مورد انتخاب نام نیکو برای فرزندان، تأثیر عمیق آن در سرنوشت و شخصیت آنان بوده باشد.

قدرتمندترین نام ها

حال که به قدرت نام و تأثیر آن پی بردیم، این سؤال مطرح می شود که مؤثرترین و قدرتمندترین نامها کدام است و از آن کیست؟

تمام ادیان الهی و بسیاری از دیدگاههای باطن گرا بیان می کنند که در آغاز هستی تنها آفرینش گر بود، و او با نام بزرگ خود هستی را آغاز کرد که در دیدگاههای متعدد به نام هایی مانند اسم اعظم، صوت الهی، سر بزرگ و …خوانده می شود. نامی قدرتمند بزرگ که خلقت با آن آغاز شده است.

بر طبق تعالیم بزرگترین معلم علوم باطنی، اسماء الله اصوات ویژه ای هستند که از سطح بالایی از انرژی و آگاهی برخوردارند. پس زمانی که شما کارهایتان را با نام او، که بالاترین و قدرتمندترین نامهاست آغاز می کنید، این سطوح بالای انرژی و آگاهی را وارد جریان زندگی خود می نمایید.

«همه چیز از کلمه ا… به وجود آمده، پس اگر موافق آن باشید، همه جهان چاره ای جز موافقت با شما نخواهد داشت. اگر قدرت عظیمی که در نام خدا است در وجودتان منتشر شود به چیز دیگری نیاز نخواهید داشت و بر هر چیز غلیه خواهید کرد…اسماء خداوند چشمه های زندگی است، چشمه های خشکیده روح را به جریان بیندازید».

پس،

«خدا را به هر نام که می خواهید او را به هر اسمی که دوست دارید، صدا بزنید».

«خدای زنده، حاضر و حقیقی پاسخ می دهد، حتی پیش از آنکه خوانده شود».

منابع:

کتاب جریان هدایت الهی

نشریه علوم باطنی

اینترنت/ترجمه ف. ب

تالیف و تدوین: س. ی

اولین انتشار در نشریه هنرهای زیستن شماره ۵

 

نظر دهید

0