ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category مقالات خواندن 3326 دفعه

«حکا» روش مبارزه

«کلمات انسان سرنوشت او را بوجود می‌آورند. اندیشه‌ها زندگی سازند. آنچه به خود می‌گویی همان را از زندگی خواهی شنید. از کلام تو بر تو حکم می‌شود. تو همانی که می‌اندیشی...»

پیامی که در چنین عباراتی نهفته است بیان کنندهٔ یکی از مهم ترین و اساسی ترین اصول باطنی است. طی یک قرن اخیر، صدها کتاب توسط دانشمندان و محققان علوم مختلف در بارهٔ این اصل بزرگ نوشته شده است و در عصر حاضر مهم ترین روش ایجاد تغییرات در زندگی فردی و اجتماعی بهره گیری از اصل کلام سازنده است. برپایهٔ این اصل ده ها هزار صفحه متن محققانه نوشته شده و آزمایشهای بسیاری صورت گرفته است. این اصل می‌گوید زندگی انسان از اندیشه‌های (کلمات) او ساخته شده است بنابراین با تغییر اندیشه‌ها می‌توان، هر نقطه از زندگی را تغییر داد. آشکاری و اکتشاف دوبارهٔ این اصل بزرگ در اواخر قرن نوزدهم و در غرب، سبب بوجود آمدن تکنیک‌هایی برای حصول موفقیت در زندگی شد و دهها تکنیک مختلف بر همین اساس بوجود آمد.

محتوای عموم تکنیک‌های موفقیت یک چیز است و آن قوانین معنوی و باطنی تحقق خواسته‌ها و وقوع موفقیت هاست اما شکل این تکنیک‌ها با یکدیگر متفاوت است.

یکی از محورهای اصلی تکنیک‌های موفقیت چگونگی استفاده از قدرت فکر و کلام برای ایجاد تغییر در زندگی است. ساده ترین و ابتدایی ترین تکنیک استفاده از اصل قدرت اندیشه و کلام، بهره گیری از تلقین به نفس است. در این روش، ما اندیشه‌های خود را از طریق تلقین اندیشه‌های جدید تغییر می‌دهیم و به برنامه ریزی ناخودآگاه می‌پردازیم. تلقین به نفس روشی قدرتمند محسوب نمی‌شود و بیشتر متکی به پشتکار، تمرکز و باورپذیری فرد است. بعد از گسترش تکنیک تلقین به نفس در غرب و بویژه فرانسه و آلمان، روش دیگری به نام هیپنوتیزم بعنوان ابزار تغییر اندیشه‌ها در برنامهٔ کار متخصصین مربوطه قرار گرفت...

کوئه، دکتر داروسازی که به دلیل توانمندی گستردهٔ اصل فکر خلاق به شدت تحت تأثیر قرار گرفته بود، متد دیگری را پی ریزی کرد که به نام خود او مشهور شد (متد کوئه). روش‌های جدید روزبروز توسط محققان علوم مختلف عرضه می‌شد. همهٔ این روش‌ها می‌خواستند به گونه‌ای قدرت فکر و کلام را در راستای اهداف زندگی انسانی، مورد بهره برداری قرار دهند. آخرین مدل تکنیکی که برای استفاده از قدرت فکر و کلمات، در سطح جهانی عرضه شده است، ان ال پی می‌باشد.

اما استفاده از توان فکر و کلام موضوعی است که به هزاران سال قبل بازمی گردد و باید گفت که در عصر جدید بازسازی و شبیه سازی دوباره‌ای از روش‌های کهن صورت گرفته است. با این حال توانایی و کارآمدی روش‌های کهن کلامی و اندیشه‌ای در مقایسه با روش‌های جدید، بوضوح متفاوت است. روش‌های کهن که عمدتاً با اتکاء به علوم اسراری، کتب مقدس و دانش شهودی طراحی شده‌اند، از قدرت و اثر گذاری بسیار بیشتری برخوردارند.

در این میان کالیما یکی از کهن ترین و قوی ترین روش‌های بکارگیری توانایی فکر و کلام در الاهیسم باطنی می‌باشد. هزاران سال قبل از میلاد مسیح، کالیما توسط کاهنان بزرگ و کارورزان خبرهٔ باطنی بکار گرفته می‌شد و ایشان با استفاده از روش کالیما به کارهای حیرت انگیز و خارق العاده‌ای دست می‌زدند. کالیما از کلمات و اندیشه‌ها و تصاویر استفاده می‌کند. رویاهای جهانی و رویای فردی را بکار می‌برد. تأثیر خاص زمانها و مکانها را در نظر می‌گیرد. در فهم و ادراک فرد ریشه می‌دواند و شهودات فردی را به میدان می‌کشاند...

کالیما به دلیل ویژگی خاص خود شباهت عمده‌ای با روش‌هایی مانند تلقین به نفس، تلقین هوشیارانه، هیپنوتیزم یا عبارات تأکیدی و ان ال پی ندارد. حوزهٔ اثر گذاری کالیما که از اعماق کلام خدا و متون مقدس استخراج شده است بسیار گسترده‌تر از حوزهٔ اثرگذاری تلقین به نفس یا روش‌های مشابه است. حیطه‌هایی که کالیما دارای قدرت تغییر در آنهاست بسیار وسیع‌تر از حیطه‌های کارایی روش‌های جدید است. کالیما را می‌توان مانند یک مشعل بزرگ دانست و روش‌های جدید را به شعله‌های شمع تشبیه کرد...

نابودی انسان در زبانش نهفته؛ از خودت محافظت نما که دچار چنین زیانی نشوی. کتاب مقدس

هوشمندی بکار رفته در کالیما همان شعور الاهیست زیرا کالیما از کلام خدا برآمده و دارای همان قدرت و شعور نهفته است. کالیما مانند مروارید و جواهرات است که باید آن را با صرف تلاش بسیار بدست آورد، حفظ کرد و برای زندگی خوبتر و تحقق اهداف و قصدها بکار برد.

«حرفها وقایع اند. بفهم چه می‌گویی و وقایع زندگی ات را به کنترل در آور.»

«کلام هماهنگ زندگی به بار می‏آورد و کلام ناهماهنگ درخت زندگی‏ات را بی‏بار می‏کند و بر بار سنگین رنج‏ات می‏افزاید.»

«انسانها از نواحی مختلف روح خود و با تکیه بر قسمتهای مختلف مغز و ذهن خود حرف می‏زنند و همین محل صدورهای مختلف، ویژگی‏های کلام آنها را تغییر می‏دهد و آنرا شدید و ضعیف می‏سازد.»

«کلمات خود را می‏سازند. هسته یک درخت در درون خود دارای آن چیزیست که لازم است آنرا تبدیل به درختی کامل کند و این مثال کلام انسان است. کلام می‏تواند همان چیزی را به تجسم درآورد که در خود دارد، قصدهای گوینده خود را.»

«انسان وارث خداوند است. همان خدایی که روش او کن فیکون است... ارث خود را، میراث فرمانروایی را، از خدای زنده‌ای که هرگز نمی‏میرد به تسلیم دریافت کن و وعده او را بپذیر که فرمود تو را مانند خود کنم که به هر چه بگویی باش بشود»

 

نظر دهید

0