ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category مقالات خواندن 3170 دفعه

شفاگری با رویا

در زمان های کهن به نقش رؤیا به عنوان شفادهنده یا کانال شفا بیشتر توجه می شد اما با قوت گرفتن دیدگاه مادی این نقش به فراموشی سپرده شد. قصد دارم در این متن، نگاهی کلی به چهار گروه از رؤیاها بیندازم.

رؤیاهای شفادهنده: رؤیاهایی که شفادهنده بوده و حاوی انرژی شفابخش هستند. این رؤیاها از دیدگاه باطنی حامل انرژی شفادهنده اند و کسی که در تماس با آنها قرار می گیرد بر اثر انرژی این رؤیاها کالبد انرژی اش یا حتی کالبد جسمانی اش ترمیم می شود. بیماری ها از هر نوعی که باشند بر بنیادهای انرژیک انسان (کالبد انرژی، مراکز اصلی و فرعی انرژی و شریان های انرژی) تاثیر می گذارند. انرژی رؤیاهای شفابخش می تواند نارسایی های انرژیک شخص را کاهش داده یا بر طرف کرده و مستقیماً موجب بهبودی شخص گردد.

رؤیاهای شفاگیرنده: این ها رؤیاهایی هستند که شخص ممکن است از طریق آنها، انرژی شفابخش را از یک مرجع شفابخش دریافت کند. این رؤیاها بر اثر ارتباط روحی ای که ایجاد می کنند نتیجه درمان کنندگی را با خود دارند. اکثر این نوع رؤیاها در اثر تماس با ارواح تکامل یافته و بزرگ روی می دهد. این نوع رؤیاها مانند کانال ارتباطی مناسبی هستند و به عکس نوع اول از خودشان انرژی شفابخش ندارند. اما موجب بوجود آمدن حلقه ارتباط روحی بین شخص و روحی که دارای نیروی شفابخش است، می شوند.

انتقال انرژی شفابخش ارواح تکامل یافته از طریق رؤیا به راحتی و سهولت انجام می شود. زیرا در رؤیا موانعی که حکم مختل کننده ارتباط روحی و سدکننده این انرژی شفابخش اند، کمتر وجود داشته و لذا روند برقراری ارتباط و انتقال انرژی با سهولت بیشتری انجام می شود.

نقل می شود، داماد یکی از روحانیون (شیعه) دختری داشت که به فلج مبتلا شده بود و اطباء از درمانش قطع امید کرده بودند. این دختر شبی در رؤیا پدربزرگش (همان شخص روحانی) را می بیند که به او می گوید: «دخترم از جا بلند شو و راه برو». دختر از خواب بیدار می شود و موضوع را با خواهرش در میان می گذارد. او هم می گوید اگر چه این یک رؤیایی بیش نیست اما سعی کن شاید بتوانی راه بروی. دختر فلج سعی می کند و با شادی می بیند که می تواند راه برود و در اثر آن رؤیا شفا یافته است.(۱) هم چنین کم نبوده اند کسانی که نقل کرده اند بعد از دیدن خواب بزرگان، به خصوص ائمه اطهار (ع) شاهد درمان بیماری خود بوده اند.

رؤیاهای نسخه ای: در این حالت، رؤیا مجرای دریافت نسخه و دستورالعملی است که منجر به شفا می شود. به عبارتی رؤیابین در تماس با رؤیاهایش راه حل بیماری مورد نظر را از شعور خلاق دریافت می کند. این نسخه ها می توانند عمومی یا اختصاصی باشند یعنی برای موردی خاص کارایی داشته باشند یا کاربرد آنها عمومی باشد.

نسخه های مستقیم به وضوح بیان گر دستورالعمل برای بهبود بیماری هستند. در صورتی که در نوع غیرمستقیم آن معلوم نیست که این رؤیا بیان گر نسخه است اما وقتی تفسیر می شود معنای آن و ماهیت نسخه بودنش معلوم می گردد.

به طور مثال تجربه ای که توسط یک پزشک توصیف شده است شرح می دهد که چگونه یک داروی جدید در رؤیا به او نشان داده شد. او می گوید: «سگی را دیدم که به گردن و کلیه هایش تیر خورده بود. من نسبت به او احساس دلسوزی کردم و او را به خانه برده و از او مراقبت کردم. در کنار سگ به خواب رفتم. و همان زمان رؤیای بدی دیدم ولی رؤیا تغییر کرد و سگ تبدیل به یک انسان شد. او با من صحبت کرد و گفت: «اکنون من به تو ریشه هایی را می دهم که برای درمان به کار می رود و به تو نشان می دهم که چگونه از آن استفاده کنی. هرگاه که متوجه شدی که شخصی بیمار است و نسبت به او احساس دلسوزی کردی، از این دارو استفاده کن، او بهبود خواهد یافت. یکی از این داروها برای درد گلو خوب است.» و این راه حل به توصیه ای همیشگی برای آن پزشک تبدیل شد که از طریق آن توانست به درمان بیماری بپردازد.

رؤیاهای شفاگر: این رؤیاها مانند سرچشمه نیروی شفابخش هستند. تفاوت این ها با رؤیاهای نوع اول این است که رؤیاهای حامل انرژی شفابخش مانند بسته ای از انرژی شفابخش است در حالی که این نوع رؤیا سرچشمه انرژی شفابخش هستند. در حالت اخیر، رؤیابین می تواند انرژی شفابخش را بارها از رؤیایش استخراج کرده و برای شفادهی به کار گیرد. این انتقال انرژی شفابخش ممکن است حتی در بیداری انجام شود. به عنوان مثالی از این گونه رؤیاها می توان به موردی که سرخپوست شهودگرا بنام «گوزن سیاه» نقل می کند اشاره کرد:

«آن سال زمستان خوراکی گیرمان نیامد چون برف سنگین شکار گوزن را مشکل کرده بود، و از مردم ما خیلی به برف کوری دچار شده بودند. ... گمان می کنم در همین زمستان بود که طبیب مقدسی به اسم خزنده در اردوگاه به راه افتاده بود و برف کورها را درمان می کرد. روی چشمشان برف می گذاشت و پس از خواندن سرود مقدس خاصی که در رؤیا شنیده بود، ضربه ای به پس سر آنها می زد و آنها دوباره بینا می شدند...(۲)».

درواقع این مرد با منبعی از نیروی شفابخش از طریق رؤیایش در تماس قرار گرفته که می توانسته نیروی شفادهی را بارها مورد استفاده قرار دهد.

تالیف: ر. ا

مشاور: پِریا (شباب حسامی)

پی نوشت:

-۱         خوشایند زندگی خویشاوند مرگ، غلامرضا

       گلی زواره. نشر حضور

-۲        گوزن سیاه سخن می گوید. جان ج نیهارت.

         ترجمه ع. پاشایی، نشر میترا

 

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 فروردين 1393 ساعت 18:37

نظر دهید

0