ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category مقالات خواندن 3302 دفعه

تله پاتی تکنولوژی برتر ارتباطی

تله پاتی پدیده یا قابلیتی است برای برقراری ارتباط بین افراد، که عمدتاً به صورت غیرقابل کنترل و در شرایط خاص نیز به صورت کنترل شده، به وقوع می پیوندد. این پدیده اگر چه در مصادیق روزمره آن در عین سادگی، موضوعی قابل توجه و جالب به نظر می رسد ولی به جهت امکاناتی که ایجاد می کند می تواند به عنوان شیوه ای خاص و استراتژیک، در دسترسی یافتن به اطلاعات و انتقال آن نیز مورد استفاده قرار گیرد.

اما یکی از نکاتی که در این موضوع بسیار حائز اهمیت است، وجود اصول و قوانین بنیادین در به کارگیری تله پاتی به عنوان یک فن و تکنولوژی باطنی است. لازم است بدانیم که وقوع پدیده های مربوط به جهان باطنی همچون وقایع این جهانی، دارای اصول و قوانین خاص خود هستند و پدیده های روحی و باطنی نیز اغلب براساس همین اصول و قوانین بنیادین و مشترک رخ می دهند. از این جهت قصد داریم در این شماره به معرفی برخی از اصول پایه تکنولوژی ارتباط ذهنی که تاکنون شناخته شده است، بپردازیم.

شناخت کامل هر پدیده ای، به اقتدار درآوردن و کنترل آن را نتیجه می دهد و هرگاه بر چیزی اقتدار پیدا کنیم، قدرت تسلط و تصرف بر آن چیز را می یابیم.(۱) در علم تله پاتی نیز برخی از مفاهیم و مطالب پایه ای وجود دارند که اطلاع از آنها در تجربه این پدیده تأثیرگذار است. نتایج تحقیقات در این زمینه نشان داده است که با شناخت اصول اولیه ارتباط تله پاتیک، شرایط برقراری ارتباط مؤثرتری مهیا می شود. همچنین آگاهی بر مؤلفه های آن، رهنمون تجربه آگاهانه تله پاتی می گردد و تله پاتی را از یک پدیده کنترل نشده به پدیده ای قابل کنترل تبدیل می کند. برخی از اصول بنیادی تکنولوژی تله پاتی از این قرار است:

فاصله: در هر تمرین یا برنامه تله پاتیکی بین فرستنده و گیرنده پیام، فاصله ای وجود دارد که می تواند از چند سانتیمتر تا چند هزار کیلومتر متفاوت باشد. افراد به همان میزان از ظرفیت و قابلیتی که در فواصل نزدیک کسب می کنند می توانند در فواصل طولانی هم دریافت داشته باشند. بنابر این میزان فاصله در نحوه و نتیجه ارتباط تله پاتیکی کمترین تأثیری ندارد.

زمان: زمان نیز از مولفه هایی است که در ارتباط تله پاتیک تأثیرگذار است. مناسب ترین زمان برای ارتباطات فکری، ساعات آخر شب و صبح زود است. زمانی که ما بیدار و مشغول فعالیت هستیم، خودآگاه ما فعال است. برعکس هر زمان که ما در وضعیت سکوت و آرامش، چشمانمان را ببندیم، ناخودآگاه ما فعال می شود. در زمان آرامش، کانال هایی که برای فعالیت و کارآیی روحی لازم اند، رها و آزاد می شوند و انسان بهتر و بیشتر می تواند با ناخودآگاه خود رابطه برقرار کند.

فرستنده: فرستنده پیام تله پاتیک که به سوژه یا گیرنده، پیام می فرستد باید لحنی داشته باشد که گویی سوژه خود به این مطالب فکر کرده و آن را با زبان خویش بیان می دارد. برای مثال اگر هدف این باشد که گیرنده پیام دست راستش را بلند کند، این پیام یا فرمان به این صورت صادر می شود: «حالا من دست راستم را بلند می کنم.» اگر از ضمیر دوم شخص استفاده شود در این حالت سوژه اطلاعات نادرستی را دریافت می کند که آن را کاملاً مربوط و مرتبط با خودش نمی داند و فکر می کند منظور فرد یا شخص دیگری است.

انگیزه و علاقه: در حالت کلی اگر ما عملی را انجام می دهیم به این دلیل است که به واسطه یک احساس یا انگیزه، برای انجام آن کار تشویق یا تحریک شده ایم. این انگیزه ممکن است یک ارزش روحی باشد. پیام تله پاتیکی نیز بایستی آنچنان تأثیر داشته باشد که سوژه با شور و شوق درصدد انجام آن برآید و برای آن انگیزه قوی و روشنی وجود داشته باشد.

تجسم و تصور: انسان، تصاویر و به ویژه سمبل ها را بهتر، راحت تر و سریع تر از کلمات درک و فهم می کند. برای انتقال بهتر پیام های تله پاتیک، به جای کلمات اغلب از تصویر استفاده می شود؛ مثلاً به جای کلمه سگ، سوژه در شرایطی تجسم می شود که سگی را در ذهنش مجسم می کند.

مشخصات فردی: در ارتباط تله پاتیک، جنسیت از اهمیت زیادی برخوردار است. بهترین نتایج در شرایطی فراهم می شود که فرستنده پیام، مرد و هدف یا گیرنده یک زن باشد. در شرایط عکس نتیجه از آنچه گفته شد کمتر است. اما برخلاف تأثیر جنسیت، پژوهش های انجام شده نشان می دهد سن در قدرت و قابلیت تله پاتی تأثیر ندارد.

باور و اعتقاد: بهترین تله پات ها کسانی هستند که به این استعداد و هنر آدمی اعتقاد بیشتری دارند. هر قدر فردی در این زمینه از ایمان و اعتقاد قوی تری بهره مند باشد به پیشرفت های بهتری نایل می شود.

شرایط جوی: بر اساس تحقیقات جدیدی که صورت گرفته، نقش شرایط و اختلالات جوی در میزان قدرت ها و قابلیت های روحی به خوبی نشان داده شده است. معمولاً در شرایط نامناسب جوی از انجام تمرینات تله پاتیک خودداری می شود. هوای آرام و کمی خنک و یا ابری و کمی بارانی بدون رگبار، بهترین زمان برای انجام تمرینات تله پاتیک است.

تعدد افراد: برای انجام یک تجربه تله پاتیک حداقل به حضور دو موجود زنده نیاز است. در اینجا از دو موجود زنده صحبت شده و نه لزوماً دو سوژه انسانی، زیرا تله پاتی بین گیاهان و جانوران و یا بین انسان با گیاهان و جانوران هم می تواند تحقق پیدا کند. از سوی دیگر ادراکات تله پاتیک به صورت دسته جمعی هم تحقق پیدا می کند. اما گاهی زمانی که به صورت گروهی این گونه آزمایش ها انجام می شوند احتمال دریافت نادرست پیام وجود دارد. اگر گیرنده در دریافت پیام دچار اشتباه شود، امکان دارد آن را درست به همان صورت به دیگران هم منتقل سازد.

«والری سانفو»، نویسنده کتاب اصول بنیادی دانش تله پاتی در بیان تجربه ای در این رابطه چنین عنوان می کند: «در یک تجربه تله پاتیکِ گروهی، من به همراه یک دستیار، بنا بود رنگ زرد را برای گروه مخابره کنیم. در لحظه آزمایش من به یک خورشید پر عظمت زرد فکر کردم و دستیارم به یک قناری زرد فکر کرده بود. در تجزیه و تحلیل به دست آمده متوجه اختلال و آمیزش این مفاهیم در اذهان سوژه ها شدیم. برخی از سوژه ها به احساس رنگ زرد یا خورشید نایل شده بودند و عده ای هم یک پرنده، یک بال و یا یک دایره را در ذهنشان دریافت کرده بودند».

ذهنیت سوژه

کسانی که با ریزه کاری ها و محدودیت های تله پاتی آشنایی ندارند، تصور می کنند هروقت که بخواهند می توانند از تله پاتی به جای تلفن و تلکس استفاده کنند. اینها بد نیست به این نکات توجه داشته باشند که همیشه نمی توان بصورت ارادی و برنامه ریزی شده به ارسال پیام های دلخواه اقدام کرد. همچنین در تجربیات و ارتباطات تله پاتیک نمی توان هر پیام و دستوری را برای هر فردی ارسال کرد و این که تصویر ذهنی هر فرد، از هر واژه ای، تصور خاصی دارد. برای مثال اگر ما به گل یا پرنده خاصی فکر کنیم و آن را از طریق تله پاتی ارسال کنیم، این احتمال وجود دارد که سوژه، گل یا پرنده دیگری را به صورت متفاوتی دریافت کند.

اما با وجود لحاظ نمودن کلیه این اصول بنیادی و البته مسائل دیگری که در اینجا امکان پرداختن به آنها مهیا نشد، هم چنان یک سؤال در ذهن وجود دارد و آن اینکه: آیا می توان روی افکار دیگران اثرگذاشت؟

پاسخ این سؤال مثبت است. این اصل و روش شناخته شده ای است که نه تنها در بسیاری از تبلیغات تجاری، بلکه از طرف دولت ها و ایدئولوژیست ها نیز مکرراً مورد استفاده قرارگرفته و می گیرد. اکثر آنها برای تأثیرگذاری و دستکاری تفکر افراد جامعه به نفع خویش از این روش استفاده می کنند. درواقع تله پاتی برای برخی افراد سودجو، ابزار مؤثری محسوب می شود. مکانیزم انجام این تلقینات ذهنی و برخی شیوه های مقابله با آن مبحثی است که در فرصت های آتی به آن خواهیم پرداخت.

پی نوشت ها:

۱-     برداشت از مطلب ضرورت های شناخت باطنی، نشریه هنر زندگی متعالی شماره ۱.

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 06 فروردين 1399 ساعت 12:12

نظر دهید

0