ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category مقالات خواندن 3073 دفعه

رویاها واقعه گو یا واقعه ساز

آیا حوادثی که در جهان اتفاق می افتد می تواند نتیجه رؤیایی باشد که پیش از آن حادثه و درباره آن وجود داشته است. یعنی همان‏طور که ضرب المثلی قدیمی می گوید پیش از هر کاری رؤیای آن وجود داشت، پس هر حادثه و اتفاقی نتیجه رؤیای آن حادثه باشد. یا اینکه رؤیاها فقط نقش خبر گیرنده از غیب و خبر دهنده از آینده و اسرار را دارند و نه نقش واقعه ساز و خبر آفرین. در آموزش های رؤیابینی در مکتب روح زایی، نگاه به هر دو دیدگاه مثبت است. رؤیاها هم از اسرار درون خبر می دهند هم می توانند وقایع را بسازند.

به عنوان مثال دو سال قبل از حملات یازده سپتامبر، یک بازی کامپیوتری به بازار عرضه شد که در آن هواپیماها به برج ها حمله می کردند؟ آیا این فقط یک تصادف بود یا می توانست رؤیایی باشد که توسط ذهن یک طراح بازی های کامپیوتری دریافت شده و به محصول رسیده است؟ چند قرن پیش نوستر آداموس پیش گوی معروف، اشاره های تأمل برانگیزی به بعضی از حوادث در جهان و من جمله به حادثه یازده سپتامبر داشته است؟ قرن ها پیش یکی از پیشگویان غرب کشور (ایران) بنام ایل بیگی جان از به تصرف درآمدن عراق و غارت بغداد می گوید و حتی درباره این غارت توضیحاتی نیز می‏دهد. او بسیاری از وقایع دیگر را هم از قبل می‏بیند.

هر یک از مواردی که اشاره شد دارای تفصیلاتی است که جای شرح آن ها در این مقاله مختصر نیست. اما فرصت موجود این اجازه را می دهد که حداقل مثالی یکی از این دست را توضیح داد. کشتی تایتانیک.

سال‏ها قبل از حادثه کشتی تایتانیک یعنی در سال ۱۸۹۸ داستانی توسط مورگان رابرتسن نوشته شد که هم اکنون نیز دست نوشته های این داستان وجود دارد. در این داستان که دوازده سال قبل از غرق شدن کشتی تایتانیک نوشته شد، نویسنده از یک کشتی بزرگ می‏گوید. کشتی مورد نظر نویسنده، در داستان او رکورد سرعت زمان خود را می شکند. مسافران آن بعضی از شخصیت های مهم و ثروتمند هستند. زمان حرکت آن در ماه آوریل است. مسیر حرکت کشتی در نواحی شمالی اقیانوس اطلس است که یکدفعه با یک کوه یخی شناور برخورد می‏کند و غرق می‏شود. در این داستان نویسنده می گوید که تعداد کمی از این کشتی نجات پیدا می‏کنند چون فقط بیست و چهار قایق نجات وجود دارد. مشابه جزئیات و نشانه هایی که رابرتسون در دوازده سال قبل، درباره کشتی خیالی خود، در داستان اش بیان می‏کند، واقعاً درباره کشتی تایتانیک اتفاق می‏افتد.

در داستان رابرتسون، اسم کشتی تایتان است. مشابه اسم تایتانیک. تایتان خیالی بر اثر برخورد با یخ غرق می شود. قایق های نجات در داستان کشتی تایتان بین بیست تا بیست و پنج بود در تایتانیک هم همین تعداد قایق نجات وجود داشت. سرعت هر دو کشتی هنگامی که به کوه یخ برخورد می‏کردند نزدیک به ۲۴ گره دریایی بود. طول هر دو کشتی بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ پا بود. وزن هر دو کشتی خیالی و واقعی، بین ۶ تا ۸ هزار تن بود و هر دو کشتی دارای سه پروانه بزرگ بودند.

آیا این داستان می توانست رؤیای مکتوب از حادثه تایتانیک باشد، رؤیایی که یا توسط نویسنده آن دریافت شد و به داستان مبدل گشت یا اینکه توسط یک رؤیابین دیده شد و سپس به نویسنده داستان انتقال یافت.

و خبری جالب درباره قمر تایتان که بزرگ‏ترین قمر سیاره کیوان است. (البته به مناسبت داستان تایتان و تایتانیک) چند روز پیش کاوشگر فضایی هویگینز، پس از فرود بر تایتان اولین اطلاعاتی را که از تایتان به دست آورد به زمین مخابره کرد. دانشمندان مطمئن هستند که هویگینز طی دوساعت اول پس از فرود، اطلاعاتی را مخابره کرده است که تلسکوپ فضایی «گرین بنک» و آژانس فضایی اروپا آن را ردیابی کرده اند که همین نشان دهنده سلامت هویگینز در دو ساعت اولیه فرود می‏باشد. براساس همین اطلاعات محدود و اولیه، دانشمندان متوجه شدند که تایتان با غبار ضخیمی احاطه شده است که اجازه نمی دهد وضعیت طبیعی آن بررسی شود به همین دلیل نمی توان گفت که آیا هویگینز هنگامی که بر سطح تایتان فرود آمده است سطح آن پوشیده از سنگ و یخ بوده یا اینکه بر سطحی قیرگون و دریایی مانند روغن سیاه فرود آمده.

پریا (شباب حسامی)

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 فروردين 1393 ساعت 18:29

نظر دهید

0